Přejít na hlavní obsah

Heřmánek v kosmetice

Účinky heřmánku na pleť a vlasy by vydaly na celou knihu, a proto má pověst všestranné bylinky. Díky vysokému obsahu silic a přítomnosti více než sta látek má heřmánek zklidňujicí, čisticí a regenerační vlastnosti. A navíc nádherně voní.

Na kosmetiku s heřmánkem nedají dopustit osoby s citlivou a podrážděnou pokožkou. Heřmánek totiž zmírňuje zarudnutí a svědivost ať už se jedná o celé tělo, pokožku hlavy nebo intimní partie. Právě v tom posledním případě navíc vyrovnává pH.

 

Vlastnosti heřmánku

Heřmánek čistí, zklidňuje a urychluje obnovu pokožky. Obsahuje mnoho silic a přes 100 účinných látek. Proto je často používanou složkou vlasové a tělové kosmetiky pro citlivou pokožku. Najdete ho v heřmánkových olejích, krémech, čisticích vodách i jemných zesvětlujicích heřmánkových šamponech.

Účinky heřmánku na pleť a pokožku

  • Je ohleduplný k citlivé pokožce, a proto je vhodný pro děti a osoby trpící ekzémy či dermatitidou.
  • Má čisticí účinky na pleť a pomáhá předcházet tvorbě akné.
  • Zklidňuje pokožku například po dlouhém pobytu na sluníčku.
  • Přispívá ke zmírnění alergických projevů pokožky.
  • Urychluje regeneraci pokožky.
  • Přináší úlevu vysušené a svědivé kůži a zmírňuje zarudnutí.
  • Vyrovnává pH v intimních oblastech, takže snižuje pravděpodobnost vzniku vaginální mykózy.

Účinky heřmánku na vlasy

  • Při pravidelném používání funguje jako přírodní zesvětlovač blond vlasů.
  • Heřmánek je bohatý na éterické oleje, čímž posiluje jemné vlasy a dodává jim lesk.
  • Výrazně zmírňuje svědivost pokožky hlavy a čistí ji.

Kosmetika s heřmánkem

Heřmánkový olej nebo krém je skvělým pomocníkem pro ty, které trápí akné nebo ekzémy. Obsahují totiž aktivní látky jako jsou silice, flavonoidy, éterické oleje a dalších více než sto účinných látek. Protože je heřmánek šetrný k citlivé pokožce, najdete ho také v dětské kosmetice - například v heřmánkových olejích do koupele i jemných dětských sprchových gelech.

Heřmánek má pozitivní účinky na vlasy, pleť i ruce, a proto ho najdete v nejrůznějších kosmetických produktech. Heřmánkové krémy a olejíčky jsou skvělé na oční okolí a na zarudlá místa. Produkty se snadno nanáší a přináší okamžitou úlevu od pálení a svědění.

Péče o blond vlasy vyžaduje speciální péči a ideálně tu přírodní. Možná už jste také slyšeli o zesvětlení vlasů heřmánkem. Tento tajný pomocník blondýnek jim napomáhá ke světlejším vlasům i bez chemie. Heřmánkový šampon na zesvětlení vlasů by proto neměl chybět ve výbavě žádné světlovlásky.

Výhody heřmánku jsou sice úžasné, ale s používáním kosmetických produktů to nepřehánějte. Heřmánek sice působí protialergicky, ale při nadměrném používání může sám vyvolat alergickou reakci. Proto se při používání heřmánkových krémů, olejů, mastí či šamponů vždy řiďte doporučením výrobce.

Zajímá vás složení kosmetiky? Přečtěte si třeba o aloe vera nebo zeleném čaji v kosmetice!

celý text skrýt text