Serge Lutens Vitriol d'oeilletparfémovaná voda unisex

Serge Lutens Vitriol d'oeillet parfémovaná voda unisex
Serge Lutens Vitriol d'oeillet parfémovaná voda unisex
50 ml

Kód: SER0139 | Toto zboží není momentálně k dispozici
Dárek pro vás
Nakupte nad 1 200 Kč a vyberte si svůj perfektní dárek v košíku. Akce platí do vyprodání zásob.
Dárek pro vás
Dárek pro vás
Dárek pro vás
Dárek pro vás

Popis parfému Serge Lutens Vitriol d'oeillet
Složení

Vitriol d’oeillet je orientální kořenitá vůně pro ženy a muže s výrazným akordem karafiátu. Patří do portfolia francouzské značky nikových (niche) parfémů Serge Lutens. Stejnojmenný zakladatel značky je oceňovaným mnohostranným umělcem a mnohé jeho exkluzivní unikátní parfémy se staly nesmírně uznávanými, až kultovními. Serge Lutens úzce spolupracuje s renomovaným návrhářem parfémů Christopherem Sheldrakem, na vzniku parfémů značky se podíleli také Maurice Roucel či Gilles Romey. Parfémovanou vodu Vitriol d’oeillet, prudce elegantní poctu karafiátu, vytvořil Christopher Sheldrake.

Parfémovaná voda Serge Lutens Vitriol d’oeillet odkazuje ke švihákům 19. století, kteří si zdobili klopy karafiáty. Je ódou na tuto květinu, hvězdu klasické parfumerie. Vitriol d’oeillet ji představuje v originálním pojetí nabitém prudkou elegancí. Sám Serge Lutens k Vitriol d’oeillet svým obvyklým poetickým a trochu záhadným způsobem uvedl: „…Vezmi karafiát a přiměřené množství kajenského pepře. Rozhodně ho zasaď do samotného středu a použij k tomu hřebíček. Než spácháš konečný akt násilí, nech čekanku přidat pár úderů…“ Dle slov Serge Lutense je Vitriol d’oeillet „vůně plná hněvu“ a nalezneme v ní „okvětní lístky, ozdobené drobnými zoubky, které jsou výbuchem vonných bodců.“

Ačkoliv je ale Serge Lutens Vitriol d’oeillet plná koření, nepůsobí vůně této parfémované vody vůbec tak ničivě, jak by mohl naznačovat název. Je elegantní, s nádechem retrospektivního kouzla a notnou dávkou příjemné hřejivosti. Vonná kompozice Vitriol d’oeillet sestává z dominantního akordu karafiátu, provázeného výraznými tóny hřebíčku a pepře a doplňujícími notami růžového pepře, papriky, muškátového oříšku, ylang-ylang, lilie a čekanky. Celkové aroma s poutavým temným charisma propojuje výraznou hřejivě kořenitou stránku se svěže kořenitými a květinovými aspekty.

Serge Lutens Vitriol d’oeillet se hodí na denní i večerní nošení po celý rok. Hřejivá stránka této osobité a nezaměnitelné parfémované vody však nejlépe vynikne v chladnějších měsících. Svého nositele vždy zahalí do výjimečného, specificky elegantního aroma a dodá mu až tak trochu nebezpečný šarm. Navždy si tato parfémovaná voda získá zejména ženy a muže, kteří mají rádi vůni karafiátu ve výrazně kořenité kompozici. Potěší také každého, kdo dokáže u parfému ocenit skutečnou kvalitu, mistrovství a nápaditost.

Parfémovaná voda Vitriol d’oeillet kromě své originální nezapomenutelné vůně a nebývalé výdrže zaujme také balením. Jemný světlý flakon atraktivně přímočarého designu doplňuje elegantní černá krabička. Vyzkoušejte vůni od značky nesoucí jméno renomovaného a oceňovaného umělce a obohaťte svou kosmetickou výbavu o prudce elegantní kořenité pojetí karafiátu. Vitriol d’oeillet se také hodí jako skvělý dárek pro milovníky špičkové parfumerie z vašeho okolí, kterým chcete dopřát něco originálního, vysoce kvalitního a naprosto nezaměnitelného.

Serge Lutens Vitriol d’oeillet – až nebezpečně šarmantní karafiát v náloži koření.

Složení

Složení
čekanka, lilie, ylang-ylang, paprika, pepř, karafiát, hřebíček, růžový pepř
Druh vůně
orientální, kořenitá

O značce Serge Lutens

Všestranně nadaný umělec Serge Lutens je dnes především známý pro svou jedinečnou tvorbu parfémů. Narodil se roku 1942 a již od útlého mládí projevoval umělecké nadání. Věnuje se fotografování, filmařině, kadeřnické práci a oplývá také nadáním módního návrháře. V prvé řadě je ale světově známým umělcem na poli vůní a tvorby vizáže.

Serge Lutens svou značku založil až v roce 2000, dříve pracoval pro známou značku Shiseido. Jeho parfémy jsou celosvětově považovány za jedny z nejkrásnějších a nejneotřelejších. Za to, kým teď je, prý může období, které sám Sergio považuje za zlomové, kdy byl jako učeň přijat do kadeřnického salonu a začal experimentovat s dekorativní kosmetikou. Odtud také pocházejí jeho originální a na tu dobu velmi extravagantní fotografie. V neposlední řadě je nutno zmínit, že umění v tvorbě vůní Sergeho Lutense bylo v letech 2001–2004 oceněno cenou Fifi za nejlepší originální koncepci parfémů.

Recenze Serge Lutens Vitriol d'oeillet