Serge Lutens Laine de Verreparfémovaná voda unisex

1×
Serge Lutens Laine de Verre parfémovaná voda unisex 50 ml
Serge Lutens Laine de Verre parfémovaná voda unisex 50 ml
50 ml

Kód: SER0147 | Toto zboží není momentálně k dispozici
Dárek pro vás
Nakupte nad 1 200 Kč a vyberte si svůj perfektní dárek v košíku. Akce platí do vyprodání zásob.
Dárek pro vás
Dárek pro vás
Dárek pro vás
Dárek pro vás

Popis parfému Serge Lutens Laine de Verre
Složení

Laine de Verre je aldehydová citrusová vůně pro ženy a muže z kolekce L'Eau francouzské značky nikových (niche) parfémů Serge Lutens. Stejnojmenný zakladatel značky je oceňovaným mnohostranným umělcem a mnohé jeho exkluzivní unikátní parfémy se staly nesmírně uznávanými, až kultovními. Serge Lutens úzce spolupracuje s renomovaným návrhářem parfémů Christopherem Sheldrakem, na vzniku parfémů značky se podíleli také Maurice Roucel či Gilles Romey. Atraktivně avantgardní parfémovanou vodu Laine de Verre s naprosto originální inspirací vytvořil Christopher Sheldrake.

Parfémovaná voda Serge Lutens Laine de Verre je, jak již název napovídá, inspirována skelnou vatou (či skleněnou bavlnou), a je tak dokonalou ukázkou nesmírné originality Serge Lutense, který inspiraci dokáže najít i v těch naprosto nejnečekanějších věcech. Vonná kompozice Laine de Verre sestává z citrusových akordů, alhdehydových not, pižma a kašmíru. Celkové aroma je hravě výstřední a avantgardní. Otevírá se aldehydovou explozí, která je jakýmsi vonným ekvivalentem bublinek v limonádě, které vám zašumí v nose. Závan ozónu, živý obraz úlomků skla… Následně nastupuje mlžný opar pižma a kašmíru – jedné z nejpřitažlivějších a nejkomplexnějších syntetických not – a na povrch se dostává utěšující „bavlněná“ stránka kompozice.

Sám Serge Lutens k Laine de Verre svým obvyklým básnickým a tak trochu záhadným způsobem uvedl: „Až poté, co jím zcela pronikl zimní chlad, Pán Skla (Lord of Glass) složil zbraně a položil k nohám Paní Bavlny (Lady of Wool) květiny a kapradiny, které na něm umrzly.“ A dodal, že parfém vyjadřuje jistý „domácí svár“ mezi jeho vlastní ženskou a mužskou stránkou.

Serge Lutens Laine de Verre, parfémovaná voda nesmírně přitažlivá pro ty nejodvážnější nositele parfémů a – tak trochu paradoxně - současně pro každého, kdo má rád čisté a ostře jiskřivé vůně, se hodí na denní i večerní nošení po celý rok. Svému nositeli vždy spolehlivě dodá dojem naprosté výjimečnosti. Kombinace dominantní aldehydové stránky s citrusy a pižmem, dotek svěžesti a jisté poutavé mýdlovitosti a celková průzračná výraznost zaručuje, že s Laine de Verre budete středem pozornosti.

Parfémovaná voda Laine de Verre kromě své vysoce originální vůně vyzařující špičkovou kvalitu a nebývalé výdrže zaujme také balením. Podlouhlý světlý flakon atraktivně přímočarého designu doplňuje elegantní bílá krabička. Vyzkoušejte vůni od značky nesoucí jméno renomovaného a oceňovaného umělce a obohaťte svou kosmetickou výbavu o parfémovanou vodu originálně inspirovanou skelnou vatou a vyjadřující boj mezi mužskou a ženskou stránkou v nitru samotného Serge Lutense. Laine de Verre se také hodí jako skvělý dárek pro každého z vašeho okolí, komu chcete dopřát něco originálního, vysoce kvalitního a naprosto nezaměnitelného.

Serge Lutens Laine de Verre – avantgardní, čistá a jiskřivá vůně inspirovaná skelnou vatou.

Složení

Složení
aldehydy, pižmo, kašmír, citrusy
Druh vůně
aromatická

O značce Serge Lutens

Všestranně nadaný umělec Serge Lutens je dnes především známý pro svou jedinečnou tvorbu parfémů. Narodil se roku 1942 a již od útlého mládí projevoval umělecké nadání. Věnuje se fotografování, filmařině, kadeřnické práci a oplývá také nadáním módního návrháře. V prvé řadě je ale světově známým umělcem na poli vůní a tvorby vizáže.

Serge Lutens svou značku založil až v roce 2000, dříve pracoval pro známou značku Shiseido. Jeho parfémy jsou celosvětově považovány za jedny z nejkrásnějších a nejneotřelejších. Za to, kým teď je, prý může období, které sám Sergio považuje za zlomové, kdy byl jako učeň přijat do kadeřnického salonu a začal experimentovat s dekorativní kosmetikou. Odtud také pocházejí jeho originální a na tu dobu velmi extravagantní fotografie. V neposlední řadě je nutno zmínit, že umění v tvorbě vůní Sergeho Lutense bylo v letech 2001–2004 oceněno cenou Fifi za nejlepší originální koncepci parfémů.

Recenze Serge Lutens Laine de Verre