Serge Lutens Jeux de Peauparfémovaná voda unisex

4×
Serge Lutens Jeux de Peau parfémovaná voda unisex 50 ml
Serge Lutens Jeux de Peau parfémovaná voda unisex 50 ml
50 ml

Kód: SER0126 | Toto zboží není momentálně k dispozici

Popis parfému Serge Lutens Jeux de Peau
Složení

Jeux de Peau je orientální dřevitá vůně pro ženy a muže z dílny francouzské značky nikových (niche) parfémů Serge Lutens. Stejnojmenný zakladatel značky je oceňovaným mnohostranným umělcem a mnohé jeho exkluzivní unikátní parfémy se staly nesmírně uznávanými, až kultovními. Serge Lutens úzce spolupracuje s renomovaným návrhářem parfémů Christopherem Sheldrakem, na vzniku parfémů značky se podíleli také Maurice Roucel či Gilles Romey. Parfémovanou vodu Jeux de Peau s vůní ztvárňující vzpomínku na dětství Serge Lutense vytvořil Christopher Sheldrake.

Parfémovaná voda Serge Lutens Jeux de Peau čerpá inspiraci z jednoho z nejmilovanějších míst dětství Serge Lutense, pekárny v jeho rodném severofrancouzském Lille, kam chodíval po škole pro chleba. Vonná kompozice Jeux de Peau se v hlavě otevírá originálními akordy mléka a pšenice. V srdci zavoní kokos, lékořice a slaměnka a nápaditý základ tvoří tóny vonokvětky (osmanthus), meruňky, koření, jantaru a santalového dřeva, které provází další dřevité noty. Celkové aroma spojuje sladké, mléčné, dřevité a hřejivě kořenité aspekty, a Serge Lutens Jeux de Peau tak nenabízí přímočaré ztvárnění vůně pekárny, ale aroma chleba je zahaleno do not evokujících povědomé vůně kávy, čokolády a cikorky a je jakoby postříkáno tóny zeleného koření a lehce ztemněno lékořicí. Krémové, kouřové santalového dřevo se lákavě pojí s mléčným akordem a evokuje máslo rozpouštějící se na opékaném chlebu. Meruňka dodává lehce marmeládový nádech, který je zajímavě následován tak trochu kadidlovým závěrem.

K inspiraci parfémované vody Jeux de Peau sám Serge Lutens svým obvyklým trochu záhadným básnickým způsobem uvádí: „Je to, jako by vás pekař vzal za ruku. Vaše dětství je svah. Čím dále po něm sházíte dolů, tím více se vám vrací. Musíte oddělit zrno od plev, abyste zjistili, kdo jste. Chci tím říci, že je to vůně čerstvě upečeného chleba z pekárny, která nás navrací zpět. A pocit teplého chleba na tváři ještě více. Vyvolává povědomý dojem z mého dětství.“

Parfémovaná voda Jeux de Peau, nádherně evokující tak trochu sentimentální vzpomínku, se hodí na denní i večerní nošení po celý rok. Svému nositeli dává možnost navrátit se do dávné poklidné atmosféry dětství a zahalí ho do přátelského, lehce a mile gurmánského aroma. Serge Lutens Jeux de Peau si navždy získá zejména ženy a muže, kteří mají v parfémech rádi ne zcela obvyklou mléčnou notu, zejména ve sladké dřevité kompozici se špetkou koření. Tuto parfémovanou vodu si oblíbí také každý, kdo dokáže u parfému ocenit skutečnou kvalitu, mistrovství a nápaditost.

Kromě jemně a přátelsky gurmánské vůně, příjemného emotivního náboje a nebývalé trvalosti zaujme Serge Lutens Jeux de Peau také svým balením. Jemný světlý flakon atraktivně přímočarého designu doplňuje elegantní bílá krabička. Vyzkoušejte vůni od značky nesoucí jméno renomovaného a oceňovaného umělce a obohaťte svou kosmetickou výbavu o parfémovanou vodu inspirovanou pekárnou, kam v dětství chodil sám Serge Lutens pro chleba. Jeux de Peau se také hodí jako skvělý dárek pro milovníky originálních parfémů, kterým chcete dopřát něco unikátního, vysoce kvalitního a naprosto nezaměnitelného.

Serge Lutens Jeux de Peau – sladká mléčně dřevitá vůně pekárny, která vás přenese zpátky do dětství.

Složení

Tzv. vysoké tóny – rozvinou se hned po aplikaci. Tvoří první dojem a jsou zpravidla velmi intenzivní, odeznívají rychle.
Hlava
pšenice, mléko
Tzv. střední tóny – Srdce nastupuje po několika minutách, po odeznění hlavy. Vydrží obvykle 2-3 hodiny.
Srdce
lékořice, slaměnka, kokos
Tzv. nízké tóny – poslední a nejdelší fáze parfému. Vydrží asi 4 hodiny, ale může to být i celý den.
Základ
ambra, dřevité tóny, meruňka, vonokvětka, santalové dřevo, koření
Druh vůně
orientální, dřevitá

O značce Serge Lutens

Všestranně nadaný umělec Serge Lutens je dnes především známý pro svou jedinečnou tvorbu parfémů. Narodil se roku 1942 a již od útlého mládí projevoval umělecké nadání. Věnuje se fotografování, filmařině, kadeřnické práci a oplývá také nadáním módního návrháře. V prvé řadě je ale světově známým umělcem na poli vůní a tvorby vizáže.

Serge Lutens svou značku založil až v roce 2000, dříve pracoval pro známou značku Shiseido. Jeho parfémy jsou celosvětově považovány za jedny z nejkrásnějších a nejneotřelejších. Za to, kým teď je, prý může období, které sám Sergio považuje za zlomové, kdy byl jako učeň přijat do kadeřnického salonu a začal experimentovat s dekorativní kosmetikou. Odtud také pocházejí jeho originální a na tu dobu velmi extravagantní fotografie. V neposlední řadě je nutno zmínit, že umění v tvorbě vůní Sergeho Lutense bylo v letech 2001–2004 oceněno cenou Fifi za nejlepší originální koncepci parfémů.

Recenze Serge Lutens Jeux de Peau