Serge Lutens Féminité du Bois parfémovaná voda unisex

4×
Serge Lutens Féminité du Bois parfémovaná voda unisex 50 ml
Serge Lutens Féminité du Bois parfémovaná voda unisex 50 ml
50 ml

Kód: SER0143 | Toto zboží není momentálně k dispozici

Popis Serge Lutens Féminité du Bois
Složení

Parfémovaná voda Serge Lutens Féminité du Bois staví tradičně mužský cedr do centra dámské vůně, díky tomu se stala mezníkem v moderní parfumerii. Je to nutnost pro milovnice dřevitých vůní a pro dámy, které dokážou ocenit mistrovství a nápaditost.

  • hřejivá vůně dřeva, pečeného ovoce a koření
  • univerzální vůně, elegantní přes den a osobitá na večer
  • dokonale vyvážená, proměnlivá kompozice

Složení vůně
Bohatá vonná kompozice Féminité du Bois se v hlavě otevírá akordy cedru, skořice, švestek a broskví. V hřejivém srdci zavoní hřebíček, ylang-ylang, fialky, květ afrického pomerančovníku, zázvor a růže. Základ tvoří noty vanilky, pižma, santalového dřeva a benzoinu.

Příběh vůně
Serge Lutens o Féminité du Bois řekl: „Tato vůně vyjadřuje maskulinní stránku ženskosti a naopak. Je celá o cedru. Dřevo tvoří 60 % kompozice. Lidé ji v úžasu nazývají převratnou. Tento parfém přijal vlastní identitu, což je to jediné, na čem mi skutečně záleží.“

Složení

Tzv. vysoké tóny – rozvinou se hned po aplikaci. Tvoří první dojem a jsou zpravidla velmi intenzivní, odeznívají rychle.
Hlava
cedr, švestka, skořice, broskev
Tzv. střední tóny – Srdce nastupuje po několika minutách, po odeznění hlavy. Vydrží obvykle 2-3 hodiny.
Srdce
zázvor, růže, fialka, hřebíček, květ afrického pomerančovníku, ylang-ylang
Tzv. nízké tóny – poslední a nejdelší fáze parfému. Vydrží asi 4 hodiny, ale může to být i celý den.
Základ
santalové dřevo, benzoin, pižmo, vanilka
Druh vůně
orientální, dřevitá

Napsali jsme o Serge Lutens Féminité du Bois
Články

O značce Serge Lutens

Všestranně nadaný umělec Serge Lutens je dnes především známý pro svou jedinečnou tvorbu parfémů. Narodil se roku 1942 a již od útlého mládí projevoval umělecké nadání. Věnuje se fotografování, filmařině, kadeřnické práci a oplývá také nadáním módního návrháře. V prvé řadě je ale světově známým umělcem na poli vůní a tvorby vizáže.

Serge Lutens svou značku založil až v roce 2000, dříve pracoval pro známou značku Shiseido. Jeho parfémy jsou celosvětově považovány za jedny z nejkrásnějších a nejneotřelejších. Za to, kým teď je, prý může období, které sám Sergio považuje za zlomové, kdy byl jako učeň přijat do kadeřnického salonu a začal experimentovat s dekorativní kosmetikou. Odtud také pocházejí jeho originální a na tu dobu velmi extravagantní fotografie. V neposlední řadě je nutno zmínit, že umění v tvorbě vůní Sergeho Lutense bylo v letech 2001–2004 oceněno cenou Fifi za nejlepší originální koncepci parfémů.

Recenze Serge Lutens Féminité du Bois4