Přejít na hlavní obsah
Saridon Saridon 250mg/150mg/50mg tablety ke snížení horečky a tlumení bolesti
Saridon Saridon 250mg/150mg/50mg tablety ke snížení horečky a tlumení bolesti
Formatablety
Režim výdejeregistrovaný léčivý přípravek
Léčivá látkakofein, paracetamol, propyfenazon
SÚKL kód0041778
Farmakoterapeutická skupinaAnalgetika a antipyretika

Saridon je kombinace analgetických a antipyretických léčivých látek s malým množstvím kofeinu. Tyto látky jsou pečlivě vyváženy, aby pomohly od bolestí a snižovaly horečku.

Saridon je určen k mírnění bolesti při bolestech hlavy, zubů, menstruační bolesti, bolesti po operačních zákrocích, tlumění horečky při akutním zánětu horních cest dýchacích a chřipce.

Pokud bolest nezmizí do 5 dnů a horečka do 3 dnů , případně se objeví nové příznaky, je třeba léčbu ukončit a vyhledat lékaře. Přípravek je určen pro dospělé a dospívající od 12 let.  

Složení:

  • léčivými látkami jsou paracetamol 250 mg, propyfenazon 150 mg a kofein 50 mg
  • pomocnými látkami jsou mikrokrystalická celulosa, hypromelosa, kukuřičný škrob, mastek, magnesium-stearát, koloidní bezvodý oxid křemičitý, formaldehyd-kasein 

Dávkování / způsob použití:

  • vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka!
  • dospělí: jednotlivá dávka 1-2 tablety
  • dospívající (12-18 let): jednotlivá dávka 1 tableta 
  • jednotlivá dávka může být opakována v intervalu 4-6 hodin, v případě potřeby lze užít jednotlivou dávku v průběhu 24 hodin až třikrát
  • maximální denní dávka tedy je 3-6 tablet pro dospělé a 3 tablety pro dospívající ve věku 12-18 let

Kontraindikace:

  • neužívejte jestliže jste alergický(á) na léčivou látku nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku
  • mohou se objevit poruchy krve a lymfatického systému (změny v krevním obrazu), poruchy zažívacího traktu (nevolnost, zvracení, žaludeční obtíže, průjem a bolest břicha), poruchy jater a žlučových cest (poškození jater, zánět jater, jaterní selhání), poruchy imunitního systému (alergické reakce), poruchy nervového systému (závratě, ospalost), poruchy ledvin, poruchy kůže (vyrážka, svědění, kopřivka, alergický otok), poruchy dýchacího ústrojí (zúžení průdušek a astma) 
  • další možné kontraindikace nalzenete v příbalovém letáku

Zvláštní podmínky uchování:

  • uchovávejte při teplotě do 25 °C
  • nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu 

Upozornění:

  • vždy si pozorně přečtěte příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek používat
  • pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři, lékárníkovi nebo zdravotní sestře 
  • pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem dříve, než začnete tento přípravek používat 
  • nevyhazujte žádné léčivé přípravky do odpadních vod nebo domácího odpadu 
Ke stažení:

Příbalovou informaci naleznete ZDE

SaridonSaridon 250mg/150mg/50mg registrovaný léčivý přípravek tablety ke snížení horečky a tlumení bolesti

132
Výhodněji o 8%
10 tbl
121

3 ks skladem | 12,10 / 1 tablet, vč. DPH | Kód: ZOD00127
1
Expresní doručení po Brně
Již dnes 12:30 - 16:30
Osobní odběr
Již zítra pátek 26. 4. 2024