Životní příběhy známých i neznámých

září 2017

Michaele jsme přispěli 20 000 Kč na benefiční akci s názvem Životní příběhy známých i neznámých, kterou již třetím rokem pomáhá handicapovaným lidem zařadit se do společnosti. Sama Míša byla v roce 2006 sražena autem řízeném opilou ženou. Krvácela do mozku na šesti místech, měla ochrnutou pravou polovinu těla a byla 20 dní v kómatu. Po návratu z nemocnice a rehabilitačního ústavu zpět do školy, si Michaela prošla šikanou jak od spolužáků, tak i učitelů, protože byla ‘jiná‘. A právě tímto projektem chce tato pozoruhodná mladá slečna dokázat, že i lidé po úrazu nebo těžké nemoci jsou schopni vrátit se do běžného života a třeba i pomáhat druhým.

Výtěžek z prvního ročníku této benefiční akce, kterou Michaela představila jako svůj maturitní projekt, putoval do Dětské nemocnice v Brně, kde jí v roce 2006 zachránili život. Letošní ročník benefiční akce Životní příběhy známých i neznámých se konala v Brně v sobotu 23. 9. 2017 v 18:00 hod. Mimo jiné se akce zúčastnil herec Pavel Nový, muž roku 2009 Martin Zach a patron akce, spisovatel Michal Viewegh. 

Celý výtěžek tohoto ročníku poputuje do charitativní organizace DEBRA ČR, z. ú., která od roku 2004 podporuje osoby s nemocí motýlích křídel, kterých v České republice je více jak 250.

„Míše přejeme hodně štěstí a vážíme si její chuti pomáhat.“