Zaplatili jsme ochrnutému Lukášovi logopedický kurz

duben 2019

Lukášovi je 35 let. Je to veselý muž, který absolvoval hotelovou školu a miloval dobré jídlo natolik, že si dokonce zařídil svou vlastní pizzerii. Bohužel v červenci 2013 dostal epileptický záchvat, k němuž se přidala zástava srdce. Trvala sice méně, než pět minut, ale i tak zvládla napáchat velké škody. V nemocnici uvedli Lukáše do umělého spánku a po týdnu se probudil do vigilního komatu. Od té doby ochrnul a nemluví.

Lukáš aktivně rehabilituje formou tzv. neurorehabilitací. Je vidět velký posun v lepším držení hlavy, zafixování předmětů, reaguje na barvy a světlo, a dokonce už řekl „ahoj“ a odpověděl na otázku jak se jmenuje. Rodina a přátelé Lukáše se snaží s touto situací bojovat, protože pojišťovna tyto rehabilitace bohužel neproplácí. Kromě neurorehabilitací pomáhájí Lukášovi ve zlepšení jeho zdravotního stavu také pravidelné fyzioterapie.

Lukášův příběh s námi sdílel rodinný přítel, kterému tímto děkujeme za to, že není ke svému okolí lhostejný. O Lukáše pečuje jeho maminka, se kterou jsme se dohodli, že darované prostředky využijí na logopedický kurz, aby mohl Lukáš říct svá další slova a opět se naučil komunikovat se světem. Lukášovi i jeho mamince přejeme hodně sil a energie. Věříme, že Lukášův stav brzy zlepší a těšíme se na další pokroky.