Žanetce jsme přispěli k jejím vysněným prvním krokům částkou 25 000 Kč

leden 2019

Žanetka přišla na svět jako naprosto zdravé dítě, ale v necelém roce ji zasáhla dětská mozková obrna. Od té doby rodiče s Žanetkou pravidelně cvičí vojtovu metodu a absolvují léčby v Jánských lázních. Co ale jejímu zdravotnímu stavu prospívá nejvíce, je speciální a velmi nákladná neurorehabilitace, kterou je pro dobré výsledky nutné podstoupit několikrát za rok. Díky této léčbě začala například používat pravou ruku (zatím alespoň jako pomocnou), kterou měla dříve jen sevřenou v pěst u těla. Jako další velký pokrok je ten, že díky této léčbě dokáže dokonce i sama sedět.

Žanetka je velmi aktivní a houževnatá, proto dochází pravidelně ještě na logopedii, hipoterapii, rehabilitace, ale i plavání. Ráda se zapojuje do různých aktivit, jelikož nechce být oproti vrstevníkům v ničem pozadu.  Je velmi chytrá, vnímavá a má velké odhodlání na sobě pracovat a zlepšovat se. Tento rok podstoupila náročnou operaci obou kolen a kyčlí a nastoupila do první třídy.

Žanetce posíláme částku 25 000 Kč a doufáme, že se jí brzy splní její velký sen o samostatných prvních krocích. Celé rodině přejeme hodně sil a pozitivní energie.