Vozíčkářce Vendulce jsme přispěli 25 000 Kč na vertikální plošinu, aby mohla žít v domě se svojí rodinou.

květen 2017

Už od narození je po dětské mozkové obrně Vendula těžce tělesně a zdravotně postižená. Prožila 20 let Jedličkově ústavu v Praze. Dnes je jí 34 let a může se pohybovat pouze na invalidním vozíčku. Je odkázána na neustálou asistenční pomoc a dohled. V roce 2014 se Vendule splnil velký sen a narodil se jí zdravý chlapeček Adámek. Je to její „největší štěstíčko“. Mezi největší její sny je vlastní bydlení s rodinou. Částečně si již tento sen začala plnit, když se jí podařil získat starší rodinný domek, který společně postupně upravují s přítelem Petrem. Dům, zahrada ale i jeho okolí potřebují celou řadu oprav, bezbariérových úprav a celkovou rekonstrukci.

Vendulka nás zaujala svojí chutí do života. Je členkou atletického oddílu Atletika Bez Bariér Pardubice, z. s.  a vícenásobná mistryně ČR v hodu kuželkou, diskem a vrhu koulí. V roce 2012 dokonce získala bronzovou medaili na Mistrovství Evropy.

Vendula říká, že by ráda časem v domě zřídila také chráněnou dílnu a pomáhala v rámci svých možností i jiným handicapovaným lidem a potřebným.

„Přejeme Vendulce hodně štěstí a sportovních úspěchů!“