Rodině malé Amelie jsme pomohli s nákladnou léčbou

srpen 2019

Amelii je 6 let a narodila se v Polsku jako úplně zdravé miminko. Když jí bylo půl roku, začala pohybovat hlavou velmi neobvyklým způsobem. To zneklidnilo rodiče, kteří okamžitě vyhledali neurologickou pomoc. Po vyšetření bylo zjištěno, že jde o mozkovou cystu a byla nutná okamžitá operace. Zákrok se zdařil, ale po čase se cukavé pohyby hlavou vrátily. Přidaly se záchvaty a následovala další série léků a operací. Diagnóza zněla: mozkové cysty a symptomatická epilepsie.

Amelka je v současné době po třech operacích hlavy. Kvůli jedné z nich přišla o zuby a musí nosit protézu. Aby mohla být jako jiné děti, potřebuje kromě fyzioterapií i různé zdravotní pomůcky, které jí pomáhají rozvíjet běžné dovednosti. Dosažení úrovně svých vrstevníků a integrace s ostatními dětmi je pro rodiče jednou z priorit. Rozvoj fyzických a intelektuálních činností je pro děti s touto diagnózou velmi důležitý. Amelie má ještě sestru Oliwii, se kterou jsou velké kamarádky a jedna druhou ve všem podporují.

V současné době se Amelce zdraví o něco zhoršilo. Má hormonální poruchy, které se projevují velkou emoční nestabilitou. Čeká ji tedy ještě psychologická terapie, aby vše zvládala ideálně bez dalších léků a byla zase šťastné a usměvavé dítě.

Rodině pomáháme s úhradou rehabilitací a zdravotních pomůcek a posíláme spoustu pozitivní energie.