Richardovi jsme přispěli 25 000 Kč na léčbu v Izraeli.

leden 2016

Čtyřletý Richard se narodil se svalovou atrofií. Postupně mu ubývají svaly v dolní polovině těla a jeho jedinou nadějí je experimentální léčba v Izraeli.

Malý Richard je bystrý a učenlivý kluk, kvůli svalové atrofii je však zcela odkázán na péči svých rodičů. Pravidelně cvičí, rehabilituje a jezdí do lázní, na jeho nemoc ale zatím neexistuje lék. 
 
Maminka Veronika přesto neztrácí naději - neurolog jejího syna doporučil jako vhodného kandidáta pro experimentální terapii pomocí kmenových buněk. Pokud by byla léčba úspěšná, Richardův stav by se výrazně zlepšil a v budoucnu by mohl i chodit. Problém je, že léčbu kmenovými buňkami neprovádí žádné zařízení v České republice. Rodiče se proto rozhodli pro léčbu v úspěšném The International Center for Cell Therapy and Cancer Immunotherapy v izraelském Tel Avivu. Zdravotní pojišťovny ale léčbu, která stojí až 38 000 USD, nechtějí proplatit. Ríšovi rodiče aktivně shání peníze na léčbu a my jsme jim v prosinci roku 2015 přispěli částkou 25 000 Kč.
 

„Děkujeme, že jste nám pomohli zase se o kousek přiblížit cílové částce. Zdraví našeho syna je pro nás na prvním místě a za jakoukoli pomoc jsme velice vděční.“

Veronika, maminka