Přispěli jsme rodině na speciálně upravený vůz pro Kačenku

únor 2019

Kačenka je velká bojovnice. Narodila se předčasně, jako velmi nedonošené miminko. Kvůli nedostatku kyslíku při porodu má nevratně poškozený mozek. První měsíce života strávila v inkubátoru a již v nemocnici jí diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu. V půl roce života jí byl po epileptickém záchvatu navíc diagnostikován Westův syndrom.

Dnes je Kačence 9 let a je upoutaná na lůžko. Nesedí, nechodí, neleze a neumí držet hlavičku. Nezvládá ani klasickou tuhou stravu. Rodiče s Kačenkou jezdí pravidelně na rehabilitační pobyty, které jí velmi pomáhají. Aby mohla rodina vyhovět potřebám Kačenky, která při transportu potřebuje jak svůj vozík, tak asistenčního psa, rodině velmi pomůže speciálně upravený vůz. Tímto vozem mohou pohodlně dopravit Kačenku nejen k lékaři a na rehabilitace, ale vydat se i jako rodina na hezký výlet. Kačenka má ještě 2 sourozence, kteří se však již do běžného vozu spolu s ní nevejdou. V rodině pracuje jen tatínek, protože zdravotní stav Kačenky mamince nedovoluje vrátit se do práce.
 
Rodině Škubových posíláme 25 000 Kč na tento speciálně upravený vůz, aby měli větší pohodlí v každodenní péči o Kačenku a  mohli být jako rodina více spolu. 
 
Přejeme hodně sil, energie a štěstí celé rodině.