Přispěli jsme Aničce 500 € na rehabilitační pobyt v Národním rehabilitačním centru

říjen 2018

O Aničce nám pověděla její kamarádka z dětství. Anička má 34 let a je upoutaná na invalidní vozík. Do svých 15 let vyrůstala jako každé jiné zdravé dítě. Nedlouho po nástupu na střední školu ji začaly sužovat zdravotní problémy, a sice vážná skolióza páteře. Absolvovala několik operací, po kterých se však její stav ještě zhoršil a záhy přestala chodit úplně. Její kamarádka jí popisuje jako skromného a silného člověka, který si i přes každodenní bolesti nikdy nestěžuje a život bere takový, jaký je. Anička ve dnech, kdy je to se zdravím lepší, ráda vyrábí z ruliček papíru košíčky a různé ozdoby pro potěšení jiných.

Aničce velmi prospívají léčebné pobyty a rehabilitace. Ulevují ji od bolestí, kdy jí páteř kvůli skolióze tlačí na hrudník. Na těchto pobytech kromě úlevy od bolesti Anička již v minulosti poznala spoustu mladých lidí, kteří se poté stali jejími přáteli. Změna prostředí je spolu s novým přátelstvím balzámem na duši. Mezi přáteli se Anička cítí sama sebou a na těchto pobytech se setkávají lidé s podobným osudem, kteří dokáží svá trápení nejlépe pochopit a být si navzájem oporou.
 
Anička má své oblíbené místo blízko Nízkých Tater, které je zároveň Národním rehabilitačním centrem, a kde jí v minulosti velmi pomohli.
 
Za Notino posíláme sílu při každodenním boji se zdravím, děkujeme kamarádce Kataríně za sdílení příběhu a Aničce zasíláme 500 € na léčebný pobyt na jejím oblíbeném místě.