Pomohli jsme Vojtovi a jeho rodině s náklady na léčbu cystické fibrózy ve výši 25 000 Kč

září 2018

Vojta je veselý čtyřletý chlapec, který se však narodil s Cystickou fibrózou. Jde o vzácné genetické onemocnění plic. Ve Vojtově případě byla napadena i slinivka, kterou má v současné době téměř nefunkční. Kvůli této zátěži jeho tělo musí přijmout o 50% kalorií více (včetně vitaminů, vlákniny apod.), než u zdravého dítěte svého věku. Na cystickou fibrózu a tuto její konkrétní mutaci neexistují v současné době léky. Jsou ale způsoby, jak život učinit snesitelnějším a co nejdéle stejně kvalitním, jako jeho vrstevníci. Jedná se např. o speciální inhalace (prováděná několikrát denně), rehabilitace a pobyt u moře.

Vojtova léčba je velmi nákladná na rehabilitační a dechové pomůcky, vitamíny, výživu a zajištění co nejčastějšího pobytu u moře, který u této nemoci výrazně prodlužuje délku života. Tyto náklady představují pro celou rodinu obrovskou finanční zátěž.

 

Vojtové rodině posíláme 25 000 Kč a za celé Notino přejeme, aby se stal život opět o něco veselejší a přejeme hodně sil při boji s touto nemocí.