Naši zaměstnanci vybrali 25 000 Kč pro nevyléčitelně nemocné děti na Slovensku, které si přejí dožít doma se svou rodinou

prosinec 2018

Říká se, že zdravý člověk má tisíc přání, ale nemocný pouze jedno. Jsou mezi námi děti, jejichž život je vzácný a krátký, a které již nemohou doufat v zázrak. Mají však jiné přání. Být ještě s těmi, kteří jsou jim blízcí. Čelí své nemoci v kruhu rodiny, s lidmi, které mají rádi a v prostředí, které důvěrně znají. Doma.

Slovenská nezisková organizace Plamienok pomáhá nevyléčitelně nemocným a umírajícím dětem. Plní přání těchto dětí dožít v kruhu svých blízkých a poskytuje jim kvalitní zdravotní, sociální a psychologickou péči. Takto pomáhají už více, než 15 let. Aby děti nemusely v těžkých chvílích zůstávat v nemocnici, lékaři, zdravotní sestry, psychologové, sociální pracovníci a terapeuti je navštěvují doma. Nejen, že zmírňují jejich fyzickou bolest, ale společně s rodinou hledají cestu, jak žít naplno.
 
Naši zaměstnanci pro účel pomoci těmto dětem a jejich rodinám vybrali 1 000 €. Stejně jako organizace Plamienok věříme v nenahraditelnost domova, a že blízkost v rodině je zdrojem síly.