Na vybavení školy v Bangladéši jsme moc rádi věnovali 1 000 USD.

srpen 2016

Když nám Česká vicemiss 2007 Eva Čerešňáková povídala o svém charitativním projektu 4U2, který podporuje vzdělání a výživu dětí v Bangladéši, hned jsme věděli, že i my chceme být u toho a pomoci tam, kde je to opravdu potřeba. Proto jsme věnovali 1 000 USD na vybavení školy v Bangladéši.

Katabara leží v Bangladéši u indických hranic a patří mezi jednu z nejchudších oblastí na zemi. Místní děti žijí v nesmírné chudobě. V takové, jakou si my Evropané ani nedokážeme představit. Někdy nemají co jíst, čeho se napít a velká část z nich nemá kam jít do školy. Místní podmínky zažila Česká vicemiss Eva Čerešňáková, která se po návratu do Česka rozhodla založit charitativní projekt 4U2 a postavit dětem v Katabaře školu.
 
Byl to běh na dlouhou trať, ale během několika let se jí podařilo vybrat potřebnou částku a v únoru 2016 byl položen základní kámen školy. My jsme se s Evou potkali v době, kdy už se blížilo otevření školy, proto jsme se zajímali o to, co by děti v již postavené škole potřebovali nejvíce. Rozhodli jsme se darovat částku 1 000 USD na školní lavice a díky tomu děti nemusí sedět na zemi na dekách, ale v lavicích tak, jak to má být. Jsme rádi, že jsme mohli pomoci zrovna při stavbě této školy a umožnit tak bangladéšským dětem vzdělání a dát jim naději na lepší život. Děti v Katabaře mají svoji školu od srpna 2016, kdy byla slavnostně otevřena.