Marcela, která je sama těžce nemocná, zasvětila život pomoci druhým

červen 2019

Marcela je žena s těžkým zdravotním postižením, které ji do života vstoupilo v pouhých devatenácti letech. V současnosti má za sebou 24 operací pohybového aparátu a jedenáctým rokem je v soustavné imunologické léčbě. Bojuje se vzácným Gullian Barré syndromem, opakovanými kostními nádory, autoimunitními onemocněními, onemocněním cév, plic a krve.

Navzdory tomu Marcela už téměř patnáct let aktivně pomáhá lidem jako je ona sama. Minulý rok například vybudovala první inkluzivní, bezbariérové dětské hřiště na Slovensku. Také se jí podařilo zapsat do Slovenské knihy rekordů formou živé hry, kde figurkami byly osoby se zdravotním postižením. Svými aktivitami Marcela spojuje svět zdravých a zdravotně postižených se sdělením, že i lidé s těžkým zdravotním handicapem mají své sny a touhy.

Marcelina léčba je díky svému rozsahu velmi finančně náročná. Přispěli jsme tedy na doplatky na léky, které jsou pro Marcelu životně důležité.

Co Marcela vzkazuje lidem po úrazech, s postižením, v depresích, nebo těm, kteří svůj boj pomalu vzdávají? „Opakuji jim, že v sobě musí najít vášeň. Může to být malování, psaní, skládání hudby, nebo sport. Ale ta vášeň musí být tak silná, že každého z nich ráno vytáhne z postele. I mě jednou lékař řekl, že s mým zdravotním stavem mohu proležet v posteli celý den. Mohu, ale nechci.“

Přejeme stále tolik elánu a odhodlání a posíláme dobrou energii. Marcela je pro nás všechny velkým vzorem, protože i když je sama velmi těžce nemocná, pomáhá především jiným lidem.