Danielkovi se spinální svalovou atrofií jsme pořídili koupací lehátko a sérii masáží

březen 2019

Danielko se narodil jako zdravé dítě. Do osmého měsíce se vyvíjel normálně, ale maminka si začala všímat, že držení hlavičky je pro malého náročné a otáčení z boku na bok je velkou výzvou. Když měl 9 měsíců, navštívili neurologa a začali rehabilitovat. Na rehabilitaci se Danielko trápil a říkali mu, že je baculatý a líný. I když se velmi snažil, pláč a bolest ho provázely po celou dobu cvičení a doteď si z této zkušenosti v sobě nese nepříjemné trauma. Po návštěvě nového neurologa podstoupil genetické testy a bohužel se potvrdila diagnóza spinální svalová atrofie – SMA.

Danielkův zdravotní stav vyžaduje celodenní péči. Maminka je samoživitelka a je pro ni finančně velmi náročné zabezpečit vše, co k životu potřebuje. I přesto chodí každý týden na cvičení a loni v létě začali s novou léčbou, při které se v narkóze do míchy podává účinná látka. Během jednoho roku se tento proces opakuje šestkrát, proto je velmi důležitá následná rehabilitace.
 
Po dohodě s maminkou jsme se rozhodli podílet právě na této rehabilitaci. V místě bydliště je zajištěna série speciálních masáží, které pomáhají od bolesti a jsou stěžejním bodem k celkové rehabilitaci a rekonvalescenci po náročné léčbě. Také jsme jsme pořídili speciální koupací lehátko, které vzhledem k neurologickým a ortopedickým problémům o hodně zpříjemní tento každodenní rituál.
 
S žádostí o pomoc se na nás obrátila sestra maminky Alexandra, která s péčí o Danielka pomáhá. Přejeme Vám, mamince i Danielkovi v životě už jen vše dobré a posíláme hodně sil a pozitivní energie.