1 000 eur pro malého Paťka, aby mohl přijímat potřebnou výživu.

září 2016

Když jsme se dozvěděli o osudu malého Paťka, hned nám bylo jasné, že tento chlapeček si naši pomoc opravdu zaslouží. Kvůli svým zdravotním problémům je odkázaný pouze na umělou výživu přímo do tenkého střeva a ta je velmi nákladná. Proto jsme se rozhodli věnovat mu 25 000 Kč na nákup sterilních setů, které potřebuje k životu každý den.

Už záhy po narození diagnostikovali Paťkovi nejtěžší stupeň refluxu. Aby toho nebylo málo, zjistilo se, že mu chybí svěrače v celém trávicím traktu. Vyřešila to operace. Posléze ale přišla další rána – diagnostikovali mu hipoganglionózu. Následovala další velmi složitá operace, při níž Paťkovi museli odstranit skoro celé tlusté střevo. Pokud byste si mysleli, že tím to vše skončilo, tak to se bohužel pletete.

Paťkovy zdravotní problémy ještě zesílily a během několika operací přisel o zbytek tlustého střeva a zůstalo mu jen 50 cm střeva tenkého. Tato zbylá část střeva už nedokáže vstřebávat potravu, proto musí přijímat umělou výživu přímo do střeva a to 18 hodin denně. Takto Paťko může fungovat zatím doma, dokud to jeho střevo bude zvládat. Potom hrozí, že mu budou muset podávat výživu přímo do srdce a to už by nemocnici nikdy neopustil. Zatím ale může být Paťko doma se svojí rodinou, jen potřebuje sterilní materiál a dezinfekční prostředky, které pojišťovna nehradí. Proto jsme se rozhodli pomoci a darovat mu peníze, které na léčbu potřebuje.

„Velmi si vážíme vaší pomoci, moc jste Paťkovi i nám jako rodině pomohli. Jsem šťastná, že můžu Paťkovi nakoupit sterilní seti, které jsou nesmírně drahé. Z celého srdce vám děkuji za svého syna.“

Paťkova maminka