Penhaligon's Trade Routes Collection: Lothairtoaletní voda unisex

1×
Penhaligon's Trade Routes Collection: Lothair toaletní voda unisex 100 ml
Penhaligon's Trade Routes Collection: Lothair toaletní voda unisex 100 ml
100 ml

Kód: PEH0175 | Toto zboží není momentálně k dispozici
Dárek pro vás
Vzácné niche vůně nyní o 15 % levněji s kódem 15scentcz. Pouze do neděle!
  • Popis parfému
  • O značce
  • Recenze

Popis parfému Penhaligon's Trade Routes Collection: Lothair
Složení

Lothair je aromatická kořenitá vůně pro ženy a muže z kolekce Trade Routes britské značky nikových (niche) parfémů Penhaligon’s. Značka Penhaligon’s, založená v roce 1870, se při vytváření svých vysoce renomovaných parfémů kromě bohaté historie pyšní také nebývale osobním přístupem, založeným na hlubokém porozumění emotivní moci vůní. Od svých počátků v dekadentní viktoriánské éře až dodnes vytváří Penhaligon’s originální vůně pro ty nejnáročnější a nejsvébytnější zákazníky. Toaletní voda Lothair nabízí nadčasovou, svěží a dobrodružně odvážnou vůni, inspirovanou legendárními plachetnicemi dovážejícími čaj a další exotické zboží.

Kolekce Penhaligon’s Trade Routes zahrnuje pět parfémů inspirovaných nesmírně luxusními komoditami, které v 19. století putovaly ke svým náročným zákazníkům přes londýnské historické doky. Na nábřeží se každý den v až nestydatém množství hromadily vzácné exotické poklady z těch nejvzdálenějších koutů zeměkoule, a Londýn tak byl jakýmsi luxusním skladištěm světa. Toaletní voda Penhaligon's Trade Routes Collection Lothair, vytvořená v roce 2014 renomovaným návrhářem vůní Bertrandem Duchaufourem, je inspirovaná slavnými plachetnicemi, které v předminulém století křižovaly světová moře, aby na britské pobřeží dovezly čaj a jiné exotické zboží.

Nesmírně nápaditá vonná kompozice toaletní vody Penhaligon's Lothair se v  hlavě otevírá akordy červených bobulí, jalovcových bobulí, kardamomu, bergamotu, grapefruitu a fíkových listů. V srdci zavoní fíkový nektar, levandule, magnólie, pelargonie a černý čaj a základ sestává z tónů vanilky, pižma, cedrového dřeva, ambry, palisandru a větvičníku (oakmoss). Celkové aroma, spojující aromatické, dřevité a svěže kořenité stránky se zelenými, citrusovými a květinovými aspekty, je svěží, dobrodružné, hluboké a současně klasické a moderní.

Vůně Penhaligon's Lothair se otevírá pikantně vyznívajícím grapefruitem a jalovcem a úchvatně zeleným efektem fíkového listu. Kouřové srdce, kterému dominuje černý čaj, je zjemněno fíkovým nektarem a magnolií a jako by vplouvalo do převážně dřevitého základu, připomínajícího paluby elegantních plachetnic. Lothair je vůní, která ztělesňuje dobrodružnost plavby obchodních lodí i luxus jimi převáženého vzácného zboží. Velká Británie se v 19. století spoléhala na legendární plachetnice s uspokojením své vysoké poptávky po čaji a dalším exotickém zboží a značka Penhaligon's dnes vůní toaletní vody Lothair vzdává hold těmto vzrušujícím dobám, lodím i jejich zboží.

Toaletní voda Penhaligon's Lothair je vhodná na denní i večerní nošení po celý rok, nejlépe ale vynikne za jarních a podzimních dnů. Osloví nejen milovnice a milovníky neobyčejných aromatických kořenitých vůní, zejména těch s výraznou dřevitou stránkou, ale také každého, kdo hledá nadčasový parfém s poutavě dobrodružným charakterem. V neposlední řadě pak je Lothair vhodnou volbou také pro pravé parfumérské znalce, kteří dokáží ocenit skutečnou kvalitu čerpající z mnohaleté tradice a výjimečnost, založenou na porozumění emotivní síle parfémů.

Kromě výjimečných vůní zaujmou všechny parfémy značky Penhaligon's také stylovým, luxusním balením. Elegantní, klasicky působící flakon toaletní vody Lothair, zdobený tmavomodrou mašlí, doplňuje krásná krabička s dekorem dřeva. Vyzkoušejte toaletní vodu od luxusní britské značky, vytvářející již od 19. století originální vůně pro ty nejnáročnější zákazníky, a zamilujte se do vůně inspirované plachetnicemi, dovážejícími čaj a další exotické zboží. Díky špičkové kvalitě a výjimečnosti je Penhaligon's Lothair také dokonalým dárkem pro vaše blízké, kterým chcete dopřát to nejlepší.

Penhaligon's Trade Routes Collection Lothair – nadčasová, svěží, dobrodružná a hluboká aromatická kořenitá vůně pro ty nejnáročnější milovníky nikových parfémů.

Složení

Hlava
kardamom, červený rybíz, jalovec, bergamot, list fíkovníku
Srdce
magnólie, fíkový nektar, černý čaj, levandule, geránium
Základ
ambra, cedr, pižmo, palisandr, vanilka, lišejník
Druh vůně
aromatická, kořenitá

O značce Penhaligon's

Penhaligon’s je britská značka luxusních niche parfémů, která vznikla v roce 1870 a nese jméno svého zakladatele Williama Penhaligona. Tento Angličan, jemuž nechyběla kreativita ani nadšení pro nové věci, využil charakteristické pompéznosti své doby. Jeho prvním dílem byla Hammam Bouquet – vůně inspirovaná tureckými lázněmi a jejich atmosférou.

Dnes v portfoliu značky Penhaligon’s naleznete řadu osobitých dámských i pánských vůní, které jsou inspirované jedinečnými situacemi, nevšedními místy a magickými okamžiky. Nejprodávanější z nich – Blenheim Bouquet – byla v roce 1902 zhotovena na žádost vévody z Marlborough v Blenheim Palace. Charakteristické jsou pro Penhaligon’s také tradiční originální flakony, tvořené stále dle původního návrhu zakladatele – čiré sklo, zátka a na hrdle výrazná mašle.

Od svých počátků v dekadentní viktoriánské éře až do dnešních dní vznikají pod značkou Penhaligon’s niche parfémy pro ty nejnáročnější zákazníky, parfémy, které vypráví příběhy a čerpají inspiraci z nečekaného.

Recenze Penhaligon's Trade Routes Collection: Lothair