Penhaligon's Trade Routes Collection: Levantium

toaletní voda unisex 100 ml

1×
Penhaligon's Trade Routes Collection: Levantium toaletní voda unisex 100 ml
Penhaligon's Trade Routes Collection: Levantium toaletní voda unisex 100 ml
100 ml

Kód: PEH0174 | Toto zboží není momentálně k dispozici
Dárek pro vás
Vyberte si v košíku váš dárek na cesty při nákupu nad 1000 Kč.
Dárek pro vás
Dárek pro vás
Dárek pro vás
Penhaligon's Trade Routes Collection: Levantium
100 ml

Popis parfému Penhaligon's Trade Routes Collection: Levantium

Levantium je květinová dřevitá pižmová vůně pro ženy a muže z kolekce Trade Routes britské značky nikových (niche) parfémů Penhaligon’s. Značka Penhaligon’s, založená v roce 1870, se při vytváření svých vysoce renomovaných parfémů kromě bohaté historie pyšní také nebývale osobním přístupem, založeným na hlubokém porozumění emotivní moci vůní. Od svých počátků v dekadentní viktoriánské éře až dodnes vytváří Penhaligon’s originální vůně pro ty nejnáročnější a nejsvébytnější zákazníky. Toaletní voda Levantium nabízí tajemnou, bohatou a intenzivní vůni, inspirovanou kořením, květy a dalším vzácným exotickým zbožím.

Kolekce Penhaligon’s Trade Routes zahrnuje pět parfémů inspirovaných nesmírně luxusními komoditami, které v 19. století putovaly ke svým náročným zákazníkům přes londýnské historické doky. Na nábřeží se každý den v až nestydatém množství hromadily vzácné exotické poklady z těch nejvzdálenějších koutů zeměkoule, a Londýn tak byl jakýmsi luxusním skladištěm světa. Toaletní voda Penhaligon's Trade Routes Collection Levantium, vytvořená v roce 2014 renomovaným návrhářem vůní Christianem de Provenzano, je inspirovaná až marnotratnou hojností uskladněného rumu, koření, květin, dřev, pryskyřic a dalších, v Evropě 19. století výjimečných, komodit.

Vonná kompozice toaletní vody Penhaligon's Levantium se v  hlavě otevírá akordy bergamotu, pelyňku, šafránu a absinthu. V srdci zavoní růže, jasmín, fialka, hřebíček, kardamom, ylang-ylang a broskev a základ sestává z tónů jantaru, myrhy, guajakového, cedrového, santalového a agarového dřeva, pačuli, pižma, vanilky a maltolu. Celkové aroma, spojující hřejivě kořenité stránky s dřevitými, oudovými, pudrovitými a balzámovými aspekty, je intenzivní, bohaté, exoticky tajemné, vytříbené a současně překvapivě příjemně nositelné.

Vůně Penhaligon's Levantium se otevírá sklenku rumu připomínajícími akordy pelyňku a absintu a zářivou hřejivostí šafránu. V blahobytně hojném srdci provází květinové akordy pikantní dotek koření a luxusnímu základu dominují kouřové dřevité tóny a smyslné pižmo. Levantium je vůní, která symbolizuje přepych a hojnost vyvolených. Stejně jako byly v 19. století ze vzdálených míst do Londýna dopravované exotické komodity, které se přes jejich velké množství dostaly jen k úzké skupině těch nejmocnějších a nejvlivnějších obyvatel města, také těmito komoditami a zvláštní kombinací hojnosti a vzácnosti inspirovaná toaletní voda Levantium je přepychovým doplňkem, dostávajícím vkusu i těch nejnáročnějších parfumérských znalců.

Toaletní voda Penhaligon's Levantium je vhodná na denní i večerní nošení po celý rok, její luxusně hřejivá stránka ovšem nejlépe vynikne za chladných podzimních a zimních dnů. Osloví nejen milovnice a milovníky neobyčejných květinových dřevitých pižmových vůní, ale každého, kdo hledá intenzivní, přepychově bohatý a přitom stále příjemně nositelný parfém. V neposlední řadě pak je Levantium vhodnou volbou také pro pravé parfumérské znalce, kteří dokáží ocenit skutečnou kvalitu čerpající z mnohaleté tradice a výjimečnost, založenou na porozumění emotivní síle parfémů.

Kromě výjimečných vůní zaujmou všechny parfémy značky Penhaligon's také stylovým, luxusním balením. Elegantní, klasicky působící flakon toaletní vody Levantium, zdobený mašlí, doplňuje krásná bleděmodrá krabička. Vyzkoušejte toaletní vodu od luxusní britské značky, vytvářející již od 19. století originální vůně pro ty nejnáročnější zákazníky, a zamilujte se do vůně inspirované luxusním exotickým zbožím a jeho vzácností a současně hojností. Díky špičkové kvalitě a výjimečnosti je Penhaligon's Levantium také dokonalým dárkem pro vaše blízké, kterým chcete dopřát to nejlepší.

Penhaligon's Trade Routes Collection Levantium – intenzivní, bohatá, přepychová a tajemná vůně pro ty nejnáročnější milovníky nikových parfémů.

Složení

Hlava
absinth, bergamot, pelyněk, šafrán
Srdce
broskev, fialka, hřebíček, jasmín, kardamom, růže, ylang-ylang
Základ
agarové dřevo, ambra, cedr, guajakové dřevo, maltol, myrha, pačuli, pižmo, santalové dřevo, vanilka
Druh vůně
dřevitá, květinová

O značce Penhaligon's

Penhaligon’s je britská značka luxusních niche parfémů, která vznikla v roce 1870 a nese jméno svého zakladatele Williama Penhaligona. Tento Angličan, jemuž nechyběla kreativita ani nadšení pro nové věci, využil charakteristické pompéznosti své doby. Jeho prvním dílem byla Hammam Bouquet – vůně inspirovaná tureckými lázněmi a jejich atmosférou.

Dnes v portfoliu značky Penhaligon’s naleznete řadu osobitých dámských i pánských vůní, které jsou inspirované jedinečnými situacemi, nevšedními místy a magickými okamžiky. Nejprodávanější z nich – Blenheim Bouquet – byla v roce 1902 zhotovena na žádost vévody z Marlborough v Blenheim Palace. Charakteristické jsou pro Penhaligon’s také tradiční originální flakony, tvořené stále dle původního návrhu zakladatele – čiré sklo, zátka a na hrdle výrazná mašle.

Od svých počátků v dekadentní viktoriánské éře až do dnešních dní vznikají pod značkou Penhaligon’s niche parfémy pro ty nejnáročnější zákazníky, parfémy, které vypráví příběhy a čerpají inspiraci z nečekaného.

Recenze Penhaligon's Trade Routes Collection: Levantium

Přidat novou recenzi

2.0
1 recenze
1
vzhled flakonu
výdrž vůně
intenzita
celkový dojem