Penhaligon's Endymion

kolínská voda tester pro muže 100 ml

Penhaligon's Endymion kolínská voda tester pro muže 100 ml
Penhaligon's Endymion kolínská voda tester pro muže 100 ml
kolínská voda tester pro muže 100 ml

Kód: PEH0213 | Toto zboží není momentálně k dispozici
Penhaligon's Endymion
kolínská voda tester pro muže 100 ml

Popis parfému Penhaligon's Endymion

Zářivá a zároveň temná jako měsíční světlo uprostřed noci je kolínská voda Penhaligon's Endymion Cologne, kořeněná směs s orientálním základem.

  • bylinná vůně s kávou a citrusy
  • lehká a svůdná
  • nasládlá, večerní vůně, která má šmrnc

Složení vůně
Elegantní noční kombinaci levandule a kávy ve vůni Endymion prosvětluje chladivá limeta a mandarinka. Suchý bylinný podtón šalvěje vás pozve na večerní procházku lesem zatímco ostřejší pepř, kardamom a muškátový oříšek září jako jiskřičky světlušek na cestě. Kombinace myrhy, santalového dřeva a kůže je kouzlem, které láká přivonět si blíž.

Příběh vůně
Podle řecké mytologie byl Endymión synem élidského krále Aethlia a možná dokonce samotného Dia. Do tohoto pohledného pastýře se podle mýtu zamilovala bohyně měsíce a začarovala ho do věčného spánku, aby ho jen ona sama mohla navždy každou noc navštěvovat. Příběhem věčně mladého Endymióna inspirovaná kolínská voda Penhaligon's Endymion je vůní kontrastů, světlou i temnou, sladkou i ostrou a především sametovou a tajemnou jako světlo měsíce.

Složení

Hlava
bergamot, levandule, mandarinka, šalvěj
Srdce
geránium, káva
Základ
černý pepř, kadidlo, kardamom, kůže, muškátový oříšek, myrha, pižmo, santalové dřevo, vetiver
Druh vůně
kořenitá, orientální

O značce Penhaligon's

Penhaligon’s je britská značka luxusních niche parfémů, která vznikla v roce 1870 a nese jméno svého zakladatele Williama Penhaligona. Tento Angličan, jemuž nechyběla kreativita ani nadšení pro nové věci, využil charakteristické pompéznosti své doby. Jeho prvním dílem byla Hammam Bouquet – vůně inspirovaná tureckými lázněmi a jejich atmosférou.

Dnes v portfoliu značky Penhaligon’s naleznete řadu osobitých dámských i pánských vůní, které jsou inspirované jedinečnými situacemi, nevšedními místy a magickými okamžiky. Nejprodávanější z nich – Blenheim Bouquet – byla v roce 1902 zhotovena na žádost vévody z Marlborough v Blenheim Palace. Charakteristické jsou pro Penhaligon’s také tradiční originální flakony, tvořené stále dle původního návrhu zakladatele – čiré sklo, zátka a na hrdle výrazná mašle.

Od svých počátků v dekadentní viktoriánské éře až do dnešních dní vznikají pod značkou Penhaligon’s niche parfémy pro ty nejnáročnější zákazníky, parfémy, které vypráví příběhy a čerpají inspiraci z nečekaného.

Recenze Penhaligon's Endymion

Přidat novou recenzi

Tento produkt zatím nikdo nehodnotil, buďte první!