Pleť

Neznáme víc univerzálního a zároveň přírodního parťáka, než je kamenec. Nahradí vám deodorant, vodu po holení nebo přípravek po bodnutí hmyzem. Kamenec je minerál, který vzniká oxidací přírodního draselného hliníku. Nemá žádnou vůni, na poličce v koupelně moc místa nezabere a jeden kousek vám vydrží klidně i rok.

Před použitím kamenec vždy opláchněte, aby se trochu rozpustil. Jinak nebude fungovat. Poté ho vždy opláchněte a nechte oschnout.

Kamenec po holení

Ačkoliv máte práci s žiletkou perfektně zvládnutou, někdy se pořeže každý z nás. S kamencem vás to ale nemusí až tak trápit. Pokožku navlhčete, přiložte kamenec a rána se rychleji zacelí. Zprvu ucítíte pálení, jak kamenec ránu čistí, ale to za chvíli odezní.

Kamenec proti pocení

Ačkoliv kamenec nevoní, s přehledem nahradí deodorant, a navíc nezanechává na oblečení žádné skvrny. Funguje tak, že na sebe navazuje částečky vody, čímž neutralizuje pach potu. A zároveň omezuje jeho produkci.

Kamenec na štípance a spálenou pokožku

Kamenec není skvělý jen na holení. Nedáte na něj dopustit i ve chvíli, kdy se do vás zakousne komár. Minerál ránu čistí, mírní bolest i případný otok. Příjemně ochladí také sluncem či ploténkou vařiče popálenou pokožku.

Kamenec má skvělé stahující účinky, takže je ideálním pomocníkem na celou řadu kožních problémů. Mírní i kruhy pod očima nebo zjemňuje pleť příznivým pH.