Přejít na hlavní obsah
Panadol Panadol Extra Novum 500mg potahované tablety ke snížení horečky a tlumení bolesti
Panadol Panadol Extra Novum 500mg potahované tablety ke snížení horečky a tlumení bolesti
Formatablety
Cesta podáník perorální aplikaci – polyká se
Režim výdejeregistrovaný léčivý přípravek
Léčivá látkakofein, paracetamol
SÚKL kód0252414
Farmakoterapeutická skupinaAnalgetika a antipyretika

Panadol Extra Novum obsahuje kombinaci dvou léčivých látek, která je účinná proti bolesti a horečce: paracetamol a kofein.

Paracetamol zajišťuje úlevu od bolesti a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu.

Kofein zvyšuje analgetický účinek paracetamolu, zmírňuje únavu, mírně podporuje dýchání a krevní oběh u horečnatých onemocnění.

Potahované tablety Panadol Extra Novum jsou vhodné k úlevě při bolesti hlavy, migréně, bolesti zad, zubů a bolesti při menstruaci. Panadol Extra Novum též přináší úlevu od nepříjemných příznaků chřipky a nachlazení, jako jsou bolesti svalů, kloubů a bolest v krku, a snižuje horečku. Po poradě s lékařem se přípravek může užívat k potlačení bolesti při revmatických onemocněních, jako je artróza (degenerativní kloubní onemocnění), a při neuralgii (bolest pociťovaná v průběhu nervu).

Přípravek je určen pro dospělé a dospívající od 12 let. 

Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. 

Složení:

  • léčivými látkami jsou: paracetamolum 500 mg a coffeinum 65 mg v jedné potahované tabletě
  • pomocnými látkami jsou: předbobtnalý kukuřičný škrob, povidon K 25, uhličitan vápenatý, krospovidon, kyselina alginová, mikrokrystalická celulóza, magnesium-stearát, čištěná voda
  • potahová vrstva: potahová soustava Opadry YS-1-7003 bílá (obsahuje oxid titaničitý (E 171), hypromelosu 2910/3, hypromelosu 2010/6, makrogol 400, polysorbát 80), karnaubský vosk (leštidlo)

Dávkování / způsob použití: 

  • vždy používejte přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka  
  • dospělí a dospívající od 15 let: 1 – 2 tablety podle potřeby 1 až 4 x denně s časovým odstupem nejméně 4 hodin, 1 tableta je vhodná u osob s tělesnou hmotností 34 - 60 kg, 2 tablety u osob s tělesnou hmotností nad 60 kg, nejvyšší jednotlivá dávka jsou 2 tablety, maximální denní dávka je 8 tablet za 24 hodin
  • dospívající ve věku 12 – 15 let: 1 tableta podle potřeby až 6 x denně s časovým odstupem nejméně 4 - 6 hodin, nejvyšší jednotlivá dávka je 1 tableta, maximální denní dávka 6 tablet za 24 hodin
  • k vnitřnímu užití, tablety zapijte dostatečným množstvím tekutiny
  • nepřekračujte doporučené dávkování
  • užívejte nejnižší účinnou dávku po nejkratší dobu nutnou ke zlepšení příznaků onemocnění
  • pokud máte onemocnění jater nebo ledvin poraďte se před zahájením léčby s lékařem, lékař Vám řekne, zda je u Vás nutné snížit dávky nebo prodloužit interval mezi jednotlivými dávkami přípravku

Kontraindikace: 

  • neužívejte jestliže jste alergický(á) na léčivou látku nebo na kteroukoli složku produktu
  • neužívejte Panadol Extra Novum při těžké poruše funkce jater a akutním zánětu jater (žloutence)
  • přípravek Panadol Extra Novum obsahuje paracetamol, neužívejte jej současně s jinými léky obsahujícími paracetamol, užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater
  • zvláštní opatrnosti je zapotřebí pokud: máte závažnou infekci (sepsi), jste příliš hubený(á) nebo máte problémy s požíváním alkoholu, protože ta může vést ke zvýšení rizika metabolické acidózy
  • Panadol Extra Novum obsahuje kofein, proto se během užívání tohoto léku vyvarujte se přílišného pití nápojů obsahujících kofein (např. čaj, káva nebo některé nápoje s kofeinem), vysoký příjem kofeinu může vést k obtížím se spánkem, třesu a nepříjemným pocitům na hrudi (způsobeným zrychleným tlukotem srdce) 
  • během léčby tímto přípravkem nesmíte pít alkoholické nápoje  
  • další složku tohoto přípravku další možné kontraindikace naleznete v příbalovém letáku 

Zvláštní podmínky uchování: 

  • uchovávejte při teplotě do 30 °C
  • nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu  

Upozornění: 

  • uchovávevjte mimo dosah dětí
  • nepřekračujte doporučenou dávku
  • vždy si pozorně přečtěte příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek používat
  • pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři, lékárníkovi nebo zdravotní sestře
  • pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem dříve, než začnete tento přípravek používat
  • nevyhazujte žádné léčivé přípravky do odpadních vod nebo domácího odpadu  
Ke stažení:

Příbalovou informaci naleznete ZDE

PanadolPanadol Extra Novum 500mg registrovaný léčivý přípravek potahované tablety ke snížení horečky a tlumení bolesti

2×
24 tbl
149

2 ks skladem | 6,21 / 1 tablet, vč. DPH | Kód: PDL00007
1
Večerní doručení Brno
Již zítra středa 17. 7. 2024
Osobní odběr
Již zítra středa 17. 7. 2024