Přejít na hlavní obsah
PanadolPanadol Duo 500mg/200mg registrovaný léčivý přípravek potahované tablety ke snížení horečky a tlumení bolesti
Panadol Panadol Duo 500mg/200mg potahované tablety ke snížení horečky a tlumení bolesti
Panadol Panadol Duo 500mg/200mg potahované tablety ke snížení horečky a tlumení bolesti
Formatablety
Cesta podáník perorální aplikaci – polyká se
Režim výdejeregistrovaný léčivý přípravek
Léčivá látkaibuprofen, paracetamol
SÚKL kód0276962
Farmakoterapeutická skupinaAnalgetika a antipyretika

Panadol Duo se používá ke krátkodobé léčbě mírné až středně silné bolesti, jako je migréna, bolest hlavy, bolest zad, menstruační bolest, bolest zubů, svalová bolest, k úlevě od příznaků nachlazení a chřipky, při bolesti v krku a při horečce.

Pouze na doporučení lékaře se Panadol Duo používá k úlevě od revmatické bolesti nebo bolesti u mírných forem artrózy.

Tento přípravek je zvláště vhodný k potlačení bolesti, která vyžaduje léčbu se silnějším protibolestivým účinkem, než poskytuje samotný ibuprofen nebo paracetamol.

Panadol Duo je určen pro dospělé starší 18 let.

Složení:

  • Léčivými látkami jsou paracetamol a ibuprofen. Jedna potahovaná tableta obsahuje 500 mg paracetamolu a 200 mg ibuprofenu.
  • Dalšími složkami jsou sodná sůl kroskarmelózy; hyprolóza; mikrokrystalická celulóza; koloidní bezvodý oxid křemičitý; kyselina stearová; magnesium-stearát. Potahová vrstva: roubovaný kopolymer makrogolu a polyvinylalkoholu; mastek; slídový pigment s oxidem titaničitým; glycerol-monooktanodekanoát; polyvinylalkohol; oxid titaničitý (E 171); černý oxid železitý (E 172).

Dávkování / způsob použití:

  • Vždy používejte přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka.
  • Užívejte 1 tabletu maximálně 3x denně. Mezi jednotlivými dávkami dodržujte odstup alespoň 6 hodin.
  • Pokud 1 tableta nezmírní příznaky onemocnění, můžete užít maximálně 2 tablety až 3x denně. Jednorázová dávka 2 tablety je určena pouze pro pacienty s tělesnou hmotností nad 60 kg.
  • Mezi jednotlivými dávkami dodržujte odstup alespoň 6 hodin. Neužívejte více než 6 tablet během 24 hodin (což odpovídá dávce 3 000 mg paracetamolu a 1 200 mg ibuprofenu denně).
  • Panadol Duo neužívejte déle než 3 dny. Pokud se příznaky onemocnění zhorší nebo přetrvávají, poraďte se se svým lékařem.

Kontraindikace:

  • Neužívejte jestliže jste alergický(á) na léčivou látku nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku. 
  • Neužívejte přípravek Panadol Duo s jinými léky obsahujícími paracetamol.
  • Neužívejte přípravek s jinými léky snižujícími bolest, včetně ibuprofenu, vysoké dávky kyseliny acetylsalicylové (nad 75 mg denně) nebo jiná nesteroidní protizánětlivá léčiva (NSAID), včetně inhibitorů cyklooxygenázy-2 (COX-2).
  • Další možné kontraindikace naleznete v příbalovém letáku.

Upozornění:

  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Nepřekračujte doporučenou dávku.
  • Vždy si pozorně přečtěte příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek používat.
  • Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři, lékárníkovi nebo zdravotní sestře. 
  • Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem dříve, než začnete tento přípravek používat. 
  • Nevyhazujte žádné léčivé přípravky do odpadních vod nebo domácího odpadu. 
  • Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu.
Ke stažení:

Příbalovou informaci naleznete ZDE

PanadolPanadol Duo 500mg/200mg registrovaný léčivý přípravek potahované tablety ke snížení horečky a tlumení bolesti

20 tbl

Toto zboží není momentálně k dispozici | Kód: PDL00012

Zasílání léčiv do výdejních boxů může ohrozit jejich kvalitu. Prosíme o volbu jiného způsobu dopravy a omlouváme se za komplikace.