Přejít na hlavní obsah

Oudové parfémy

Vstupte do světa vůní s přívlastkem dalekého východu! Oudové vůně jsou sladké, vyvážené a velmi tajemné. Jejich opojné kompozice vyvolávají pocit originality a luxusu. Oud pochází z těch nejvzácnějších stromů světa starých až 300 let, jejichž silice získaly ve světě kulturní i náboženský význam již od počátků starověké civilizace. Obrovský význam mají totiž nejen v parfemářství, ale i jako pomůcka k duchovnímu rozjímání nebo k navození duševního klidu.

 

Charakter vůně oudu:

Mystická vůně oudu je velmi bohatá, s akordy pižma, kadidla, kouře a s přetrvávajícími tóny hořkého medu a drcené máty.

Jak se získává oudová vůně:

Těkavý esenciální olej se získává ze vzácného stromu Aquilaria neboli Agarwood. V momentě, kdy je dřevo tohoto stromu napadeno parazitující houbou, začne strom na svou obranu tvořit příjemně vonící mízu. Z mízy se pomocí parovodní destilace získává velmi ceněný oudový olej, který pak ještě nějaký čas dozrává v sudech.

Oudu se často přezdívá „tekuté zlato“, ten nejkvalitnější oudový olej totiž stojí více než vzácný zlatý kov. Nechte se unést luxusní živočišnou vůní dalekého východu a objevte svůj oudový parfém i vy! Zahalte se do opojné vůně plné luxusu. Najděte si svůj oudový parfém na notino.cz i vy!

celý text skrýt text