Přejít na hlavní obsah
NiQuitin Clear 21 mg/24 h transdermální náplast při odvykání kouření
NiQuitin Clear 21 mg/24 h transdermální náplast při odvykání kouření
Formatransdermální náplast
Cesta podáník zevní aplikaci na kůži
Režim výdejeregistrovaný léčivý přípravek
Léčivá látkanikotin
SÚKL kód0209775
Farmakoterapeutická skupinaLéčiva k terapii závislosti na nikotinu

NiQuitin Clear 21 mg je přípravek k odvykání kouření a to tím, že nahrazuje nikotin, na který jste zvyklí z cigaret. Závislost na kouření je totiž způsobena nikotinem obsaženým v cigaretách. Tento typ léčby se nazývá nikotinová substituční terapie (Nikotin Replacement Therapy, NRT).

NiQuitin Clear je měkká obdélníková průhledná vícevrstevná náplast se zaoblenými rohy. Obsahuje nikotin, který je v ní rovnoměrně rozptýlen a po nalepení náplasti se z ní postupně uvolňuje v určitém množství, které se vstřebává kůží. Množství nikotinu uvolněné z náplasti je nižší než množství z cigaret. Náplasti přípravku NiQuitin Clear zmírňují touhu po kouření a odstraňují nepříjemné příznaky při přerušení kouření (jako jsou podrážděnost, frustrace, zlost, úzkost, neklid a poruchy koncentrace). Tím vám pomáhají odolat nutkání kouřit. Používají se jako součást odvykací kúry. Protože NiQuitin Clear neobsahuje dehet ani kysličník uhelnatý z cigaretového kouře, nemá takové zdravotní riziko jako má kouření tabáku. Náplasti přípravku NiQuitin Clear mohou být používány samostatně nebo v kombinaci s orálním přípravkem NiQuitin 1,5 mg/2 mg/4 mg minipastilky/pastilky/žvýkačky u kuřáků, u kterých znovu začali kouřit po předchozí substituční terapii, nebo když použití jednoho přípravku nestačí k ovládání touhy po nikotinu. Pokud kouříte 10 a více cigaret denně, můžete okamžitě zahájit léčbu přípravkem NiQuitin Clear náplasti v kombinaci s jakýmkoliv orálním přípravkem NiQuitin.

Složení:

  • Léčivá látka: nicotinum
  • Pomocné látky: kopolymer ethylenu s vinyl-acetátem, polyesterová laminátová folie polyethylen vysoké hustoty, adhezivní polyisobutenová vrstva, složená polyesterová folie a bílý inkoust.

Způsob přípravy/užití:

Kouříte-li více než 10 cigaret denně platí následující postup:

Fáze 1, NiQuitin Clear 21 mg po dobu prvních 6 týdnů

Fáze 2, NiQuitin Clear 14 mg po dobu následujících 2 týdnů

Fáze 3, NiQuitin Clear 7 mg po dobu posledních 2 týdnů.

Kouříte-li méně než 10 cigaret denně platí následující postup:

Fáze 2, NiQuitin Clear 14 mg po dobu prvních 6 týdnů

Fáze 3, NiQuitin Clear 7 mg po dobu posledních 2 týdnů.

Upozornění:

  • Vždy používejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.
  • Podstupujete-li odvykací kúru kouření a používáte náplasti přípravku NiQuitin Clear, je důležité, abyste přestal(a) kouřit. Kouření byť jen jedné cigarety snižuje šanci na úspěch.
  • Přiužívání tohoto přípravku existuje riziko vzniku závislosti.
  • Vždy používejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka.
  • Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu.
  • Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu.
  • Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Viz bod 4.
  • Pokud se do 10 týdnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.
Ke stažení:

Příbalovou informaci naleznete ZDE

NiQuitinClear 21 mg/24 h registrovaný léčivý přípravek transdermální náplast při odvykání kouření

Doprava zdarma
7 ks
565

4 ks skladem | 80,71 / 1 ks, vč. DPH | Kód: NIQ00045
1
Expresní doručení po Brně
Již zítra 12:30 - 16:30
Osobní odběr
neděle 2. 6. 2024