Přejít na hlavní obsah
NATURVITA Vápník z moře +vitamín D3 tablety pro zdravé kosti
NATURVITA Vápník z moře +vitamín D3 tablety pro zdravé kosti
Dle účeluenergie a vitalita, Na zuby a kosti
Formatablety
Cesta podáník vnitřnímu užití
Režim výdejedoplněk stravy
Alergenyneobsahuje alergeny

Unikátní multiminerální komplex Aquamin je získáván z mořských řas rodu Lithiothamnion, které se usazují na dně neznečištěného oceánu u západního irského pobřeží. Obsahuje vápník, hořčík, jód a celou řadu minerálů cenných pro lidský organismus. Předností přípravku je velmi dobrá vstřebatelnost.

  • Vápník je nejhojnější minerální látkou v těle, je obsažen hlavně v kostech a zubech, jimž dává potřebnou pevnost. Pokud organizmus nemá dostatek vápníku ve stravě, odčerpává ho z kostí, jež ztrácejí pevnost, snadno se lámou a dochází k jejich řídnutí (osteoporóze). Denní potřeba vápníku u dospělé osoby činí asi 800 – 1000 mg, těhotné a kojící ženy již potřebují vápníku více (1200 – 1400 mg denně). Část uvedené potřeby je kryta z potravy, zejména z mléka a zeleniny.
  • Nezbytnou podmínkou pro příjem vápníku je přítomnost vitamínu D3, který usnadňuje transport vápníku do krve a umožňuje jeho další využití v těle – podporuje obnovu buněk, umožňuje práci svalů a nervů, stimuluje obranný systém. Schopnost vlastní syntézy vitamínu D3 se s věkem snižuje.
  • Pro využití vápníku je důležitý i prvek hořčík, který pozitivně působí při únavě a vyčerpání. Spolu s vápníkem hraje ústřední roli při udržování pevnosti kostí a zubů.
  • Jód patří mezi prvky nezbytné pro růst a vývoj lidského organismu, je součástí hormonů produkovaných štítnou žlázou. Nedostatek jódu vede ke vzniku strumy (volete).
Způsob přípravy/užití (dávkování):

  • Počet kusů: 1
  • Užívejte 1-2× denně.

NATURVITAVápník z moře +vitamín D3 doplněk stravy tablety pro zdravé kosti

Doprava zdarma
154
Výhodněji o 25%
60 tbl
115

Skladem | 1,92 / 1 tablet, vč. DPH | Kód: DML00063
1
Expresní doručení po Brně
Již zítra 08:30 - 12:30
Osobní odběr
středa 29. 5. 2024