Náhradní náplně

Filtr
Cenové rozpětí

Pro koho?
Dárky a akce
Hodnocení
 •   12

Kvalitní mýdlo šetrně a účinně odstraní nečistoty z pokožky vašich rukou, obličeje, vlasů i celého těla. Bude pečovat o vaši pokožku a provoní jí úžasnou vůní čistoty! Vyberte si na notino.cz toaletní mýdlo, se kterým bude mytí rukou radost!

Tekuté nebo tuhé mýdlo na ruce?

Tekutá i tuhá mýdla mají své výhody i nevýhody. Vždy ale záleží také na kvalitě a složení.

 • Tekuté mýdlo je díky dávkování pomocí pumpičky považováno za hygieničtější.
 • Tuhé mýdlo sice není vhodné pro užívání velkou skupinou lidí, má ale řadu jiných výhod, jako je ekologičtější balení nebo větší odolnost a výdrž. Jeho praktičnost oceníte při cestování. 

Jaké jsou druhy mýdel

 • Přírodní mýdlo účinně čistí pokožku a příjemně voní. Vyzkoušejte ručně vyráběné bio mýdlo, které neobsahuje chemické složky. Přírodní tuhá mýdla jsou vyráběna ze zastudena lisovaných přírodních olejů a díky tomu jsou maximálně šetrná k pokožce i k přírodě. Nepoškozují ochranný film a jsou tak vhodná i pro citlivou pokožku.
 • Jako antibakteriální mýdlo se označuje mýdlo obsahující speciální příměsi pro účinnější boj s nežádoucími bakteriemi. Takzvané dezinfekční mýdlo je vhodné na místech, kde je třeba dbát na zvýšenou hygienu.
 • Černé mýdlo posiluje pokožku, zlepšuje její kvalitu, hloubkově ji čistí a detoxikuje. Může obsahovat aktivní uhlí nebo výtažky z Mrtvého moře, které mu dodávají charakteristickou barvu.
 • Mýdlo na vlasy je alternativou k běžnému šamponu. Neobsahuje dráždivé látky a dlouho vydrží. Díky svému tvaru a velikosti je maximálně skladné a vhodné i na cesty.
 • Mýdlo na obličej využijete při každodenní péči o pleť na obličeji, která je citlivější než zbytek těla. Mýdlo šetrně odstraňuje nečistoty z pórů a hydratuje.
 • Mýdlo na akné jemně myje celý obličej a zároveň reguluje tvorbu kožního mazu, která souvisí se vznikem akné. Současně zabraňuje vysušování pleti. Na problematickou pleť se hodí sírové mýdlo nebo černé mýdlo na akné.
 • Dětské mýdlo je díky svému složení maximálně šetrné k dětské a citlivé pokožce. Jemně a účinně myje a zbavuje pokožku nečistot a je často vhodné i pro novorozence.

Jak si správně mýt ruce

Správné mytí rukou vás ochrání před bakteriemi, viry a jimi způsobenými nemocemi. Proto se řiďte návodem, ruce myjte alespoň 40 vteřin a dodržujte správnou hygienu rukou.

 1. Navlhčete ruce vodou.
 2. Do dlaní naneste dostatečné množství mýdla. Z hygienických důvodů je lepší tekuté.
 3. Krouživým pohybem o sebe třete dlaně.
 4. Položte dlaň jedné ruky na hřbet druhé, zaklesněte prsty a třete. Pak ruce vyměňte a zopakujte.
 5. Dejte ruce dlaněmi k sobě, zaklesněte prsty a třete ze strany na stranu.
 6. Zaklesněte ohnuté prsty do sebe, jako byste spojili dvě pěsti. Třete o sebe hřeby prstů jedné ruky o dlaň druhé. Zopakujte i naopak.
 7. Palec třete v sevřené dlani druhé ruky. Zopakujte i naopak.
 8. Krouživými pohyby třete dlaň jedné ruky prsty té druhé. Pak ruce vyměňte a zopakujte.
 9. Opláchněte ruce pod tekoucí vodou.
 10. Důkladně osušte ruce. K zastavení kohoutku použijte jednorázový ručník nebo ubrousek.

Jak se vyrábí mýdlo?

Klasické mýdlo se už řadu let vyrábí po celém světě velmi podobným způsobem. Základem jsou tři suroviny, tuk, louh a voda, jejíchž smícháním vznikne mýdlová hmota vhodná pro další zpracování.

Ať už zvolíte přírodní olivové mýdlo, voňavé levandulové mýdlo nebo ručně vyráběná luxusní mýdla, osvojte si správné hygienické návyky a udržujte své ruce, obličej i tělo bez nečistot. Vyzkoušejte tekutá nebo tuhá mýdla Weleda, Avène nebo Nivea a užijte si čistou pokožku a příjemnou vůni.