Odsávačky mléka

Kojicí podprsenky
Neobsahuje produkty vyhovující filtrům.
Odsávačky mléka
Máte vybráno
 • Philips Avent
Filtr
Cenové rozpětí

Dárky a akce
Nejprodávanější

Odsávačky na mateřské mléko

Odsávačka mléka je skvělým pomocníkem pro maminky, slouží totiž k rychlému získávání mateřského mléka z prsu a zároveň pomáhá stimulovat tvorbu mléka a ve dne v noci ulevit od nalitých prsou mezi kojením. Ať už si přejete uchovat mléko k pozdějšímu dokrmení miminka nebo řešíte problém s kojením, ta nejlepší odsávačka mléka už na vás čeká na Notino!

Výhody odsávačky na mléko

 • Pomáhá stimulovat tok mléka a řeší některé potíže s laktací či kojením.
 • Uvolní prsa před či po kojení.
 • Je vhodná pro maminky, které rodily císařským řezem či pokud se miminko narodilo předčasně a nelze jej kojit přiložením k prsu.
 • Umožňuje připravit mléko do zásoby nebo nechat krmení miminka na jiných členech domácnosti.
 • Odsávání pomocí odsávačky je mnohem příjemnější než klasické odstříkávání.
 • Odsávačka na mléko nezabere mnoho místa a je velmi praktická i na cesty.

Jak vybrat odsávačku mléka

V nabídce najdete manuální a elektrické odsávačky, které budou v období kojení věrným pomocníkem. Při výběru odsávačky však také zohledněte četnost odsávání, objem zásobníku, systém odsávání a další funkce. Poradíme vám, jak vybrat odsávačku na mléko přesně podle vašich potřeb.

Typy odsávaček

 • Ruční odsávačka mléka nebo také manuální odsávačka mléka je vhodná pro maminky, které s tvorbou mléka nemají žádný problém a chtějí pouze uvolnit a dobře vyprázdnit prsa nebo občas odsát mléko do zásoby. Manuální odsávačka je vybavena násadou, kde vzniká vakuum. Ke stimulaci prsu dochází ručním stlačením pístu a mléko pomalu odkapává do lahvičky. Výhodou manuálních odsávaček je nižší cena, jedná se však o méně komfortní variantu.
 • Elektrická odsávačka mléka nabízí maminkám vyšší komfort při pravidelném odsávání. Pokud si přejete ustálit zvýšenou laktaci a uvolnit prsa i několikrát denně, bude pro vás rychlejší a účinnější volbou odsávačka mléka elektrická než manuální. V sací hlavici opět vzniká vakuum, k samotné stimulaci prsu však dochází automaticky a je možné zvolit si jak sílu, tak rychlost sání mléka. Elektrické odsávačky jsou buď na baterie, k zapojení do elektrické sítě, nebo na napájení z akumulátoru přes USB kabel, některé typy odsávaček nabízí i kombinaci.

Objem zásobníku

Objem zásobníku se obvykle pohybuje mezi 120 ml až do 300 ml. Při výběru odsávačky zvažte i to, kolik mléka potřebujete denně odsát a zda balení případně obsahuje náhradní zásobníky na mléko. Lahve se obvykle dají také dokoupit zvlášť.

Způsob odsávání mléka

 • Jednofázová odsávačka na mléko je vhodná pro maminky, které s tvorbou mléka nemají problém. Tento druh odsávaček umožňuje při sání regulovat vakuum tak, aby se maminka cítila co nejpohodlněji.
 • Dvoufázová odsávačka na mléko jsou vhodné pro maminky, které po porodu potřebují rozběhnout a ustálit laktaci. Tento druh odsávaček věrně napodobuje způsob kojení miminka a probíhá tak ve dvou fázích. Ve stimulační fázi nejprve dochází k přípravě prsu a sání bez vytékání mléka a následuje fáze laktační, kdy začíná samotné odsávání mléka.
 • Třífázová odsávačka na mléko je vhodná pro maminky s problémy při kojení. Napomáhá ustálit a zvýšit laktaci, a kromě fáze sání a stimulace také prso masíruje.

Další funkce odsávačky mléka

Některé odsávačky na mléko nabízí i další funkce, které mohou zpříjemnit odsávání. Mezi některé z nich patří:

 • Masážní vložka ke zmírnění bolestivosti prsu.
 • Displej s ukazatelem stavu baterie.
 • Stimulační mód pro zlepšení laktace.
 • Regulace intenzity odsávání.

Jak správně odsát mléko odsávačkou?

Před prvním odsáváním si důkladně prostudujte příbalovou informaci. Obecně však platí, že by maminka měla být v klidu a pohodě a odsávání zahájit jemnou masáží prsu a vypitím teplého čaje, zahřátím ve sprše či teplým obkladem.

Odsávačka mateřského mléka je nepostradatelným společníkem v náročném období kojení, který usnadní problémy s laktací a uleví od bolavých prsou. Prozkoumejte bohatou nabídku odsávaček ještě dnes.