Make-up

Make-up
Tónovací krémy
Neobsahuje produkty vyhovující filtrům.
Podkladové báze
Neobsahuje produkty vyhovující filtrům.
Korektory
Neobsahuje produkty vyhovující filtrům.
Pudry
Neobsahuje produkty vyhovující filtrům.
Fixace make-upu
Neobsahuje produkty vyhovující filtrům.
Máte vybráno
  • Mastná
  • Clinique
Filtr
Cenové rozpětí

Typ krytí
Ochrana proti slunci
Dárky a akce
Hodnocení
  •   2

Užijte si sametově matný vzhled a pleť bez jedné chybičky! Vyberte dlouhotrvající matující make-up pro mastnou pleť, který nechá vaši pokožku dýchat.

Jak poznat mastnou pleť?

Než sáhnete po make-upu na mastnou pleť, ujistěte se, že tento typ pleti opravdu máte. Masná pleť vyžaduje kvalitní a důkladnou péči, při líčení i odličování. Mastnou pleť máte, pokud:

  • se vám často a hodně leskne,
  • tvoří se vám akné a černé tečky,
  • máte rozšířené póry.

Nejlepší make-up na mastnou pleť

Ideálním make-upem je logicky ten s přívlastkem „matující“. Jakou by měl mít ale texturu? Nejlepší jsou lehké pěnové nebo pudrové make-upy, které si po důkladném zapracování s pletí dokonale sednou. Vsaďte na lehkou texturu make-upu, která neucpává póry a pod kterou bude pleť volně dýchat. A pokud se vám tvoří akné, vyberte si krycí make-up, který pupínky pečlivě skryje.

Důležitá je aplikace i péče o pleť

Před nanášením make-upu nezapomínejte na důkladné vyčištění pleti, lehoučký krém pro mastnou pleť a malinké množství podkladové báze. A pokud při aplikaci využijete štětec na líčení nebo houbičku na make-up, pamatujte na jejich pravidelné mytí. Pro dlouhotrvající matný vzhled pak make-up ještě jemně přepudrujte. Vyzkoušejte osvědčené make-upy pro mastnou pleť od značek Clinique, Lancôme nebo Vichy a ukažte svou pleť v tom nejlepším světle.

Náš tip: Nežádoucímu lesknutí pleti během dne zabráníte použitím matujících papírků. Mějte se vždy při ruce! Další osvědčené tipy najdete v našem článku Jak na mastnou pleť!