Přejít na hlavní obsah
Krka Bisacodyl-K 5mg TBL OBD 105 obalené tablety při zácpě
Krka Bisacodyl-K 5mg TBL OBD 105 obalené tablety při zácpě
Formatablety, dražé
Cesta podáník vnitřnímu užití
Režim výdejeregistrovaný léčivý přípravek
Léčivá látkabisakodyl
SÚKL kód0096620
Farmakoterapeutická skupinaLéčiva proti zácpě

Přípravek Bisacodyl-K je lék proti zácpě (projímadlo). Působí na pohyblivost tlustého střeva, přičemž zvýšením střevní peristaltiky (pohyb střeva, který vede k vyprazdňování) podporuje vylučování stolice a plynů. Přípravek se užívá při akutní funkční zácpě (např. při změně pobytu při cestování, při změně životosprávy).

Pouze na doporučení lékaře se přípravek užívá k přípravě pacienta na operaci a k vyprázdnění střev před vyšetřením tlustého střeva (rentgenové, endoskopické, sonografické), po přechodnou dobu trvání obtíží při zácpě u bolestivých stavů v oblasti řitního otvoru (řitní trhliny, hemoroidy) a při druhotné zácpě provázející jiné choroby.

U pacientů dlouhodobě upoutaných na lůžko a u nemocných léčených opioidy (léky proti silné bolesti) trpících chronickou zácpou se přípravek může rovněž užívat pouze pod dohledem lékaře.

Přípravek mohou užívat dospělí, dospívající a děti od 2 let. Děti mohou přípravek užívat pouze pod dohledem lékaře.

Složení:

  • léčivou látkou je bisacodylum 5 mg v 1 obalené tabletě
  • pomocnými látkami jsou monohydrát laktózy, kukuřičný škrob, želatina, mastek, methakrylátový kopolymer typ A, methakrylátový kopolymer typ B, arabská klovatina, triacetin, sacharóza, voskové leštidlo, tartrazin, ponceau 4R 

Dávkování / způsob užití:

  • užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací, nebo se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem !
  • dospělí, dospívající a děti nad 10 let: užijte jednu nebo dvě tablety (5 nebo 10 mg) denně před spaním. Léčbu zahajte nejnižší dávkou, tj. 1 tableta denně, v případě potřeby dávka může být upravena až do maximální dávky 2 tablety denně. Nepřekračujte maximální dávku 2 tablety denně!
  • děti ve věku 2 až 10 let: Obvyklá dávka pro děti je jedna tableta (5 mg) denně před spaním - děti ve věku 10 let nebo mladší mohou přípravek Bisacodyl-K užívat pouze pod dohledem lékaře, děti do 2 let nesmí bisakodyl užívat 
  • přípravek je určen ke krátkodobému podávání, bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dnů 
  • tablety se polykají celé a zapijí se dostatečným množstvím tekutiny 
  • přípravek Bisacodyl-K neužívejte spolu s mlékem 

Kontraindikace:

  • učinky přípravku Bisacodyl-K a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat
  • informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné době užíval(a) nebo které možná budete užívat 
  • neužívejte jestliže jste alergický(á) na bisakodyl nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku
  • při akutní břišní příhodě včetně zánětu slepého střeva (projeví se náhlou silnou bolestí břicha, zástavou odchodu plynů a stolice, případně nucením na zvracení nebo zvracením či horečkou). V takové situaci neprodleně vyhledejte lékaře
  • při krvácení z konečníku, při zánětu žaludku a střev, při neprůchodnosti nebo ztížené průchodnosti střev, bezprostředně po operaci dolní části zažívacího traktu 
  • při přecitlivělosti na jiná projímadla stejného typu (kontaktní laxativa)
  • užívání přípravku Bisacodyl-K se nedoporučuje u nemocných s nevolností, zvracením nebo bolestmi břicha
  • pokud trpíte zánětlivým onemocněním tlustého střeva, užívání přípravku Bisakodyl-K vždy konzultujte s lékařem  

Zvláštní podmínky uchování:

  • uchovávejte při teplotě do 25 °C

Upozornění:

  • v důsledku zrychlené střevní pasáže může docházet ke zvýšené ztrátě tekutin střevem, což může vést k dehydrataci (odvodnění) 
  • nepřekračujte doporučené denní dávkování
  • nevyhazujte žádné léčivé přípravky do odpadních vod nebo domácího odpadu 
  • pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi 
Ke stažení:

Příbalovou informaci naleznete ZDE

KrkaBisacodyl-K 5mg TBL OBD 105 registrovaný léčivý přípravek obalené tablety při zácpě

340
Výhodněji o 17%
105 ks
280

Skladem | 2,67 / 1 ks, vč. DPH | Kód: ZOD00016
1
Expresní doručení po Brně
pondělí 22. 7. 2024
Osobní odběr
pondělí 22. 7. 2024