Oteklá víčka a váčky pod očima

Oteklá víčka a váčky pod očima
Filtr
Cenové rozpětí

Pro koho?
Hodnocení
  •   31
  •   11
  •   6
  •   1
Nejprodávanější

Jak na oteklé oči a váčky pod očima

Nenechte si oteklými očními víčky nebo váčky po probdělé noci zkazit den! Vyzbrojte se účinnými kosmetickými pomocníky a přečtěte si naše tipy, jak se zbavit váčků pod očima snadno a rychle.

Co pomáhá na otoky pod očima?

Opuchlá oční víčka po ránu vám určitě na kráse moc nepřidají, proto byste jim měli věnovat pravidelnou péči. Zaměřte se na gely a krémy na otoky a váčky pod očima, které obsahují:

  • peptidy – zmírňují otoky, pomáhají pleti lépe regenerovat, navrátit jí zdravý, vypnutý, pozvednutý vzhled a jako bonus redukují vrásky,
  • kofein – zlepšuje krevní oběh a mikrocirkulaci v pleti, pomáhá odvádět nahromaděnou vodu a pomáhá dokonce stimulovat tvorbu kolagenu,
  • kyselina hyaluronová – účinně hydratuje jemnou pleť okolo očí a udržuje její svěží vzhled.

S těmito ingrediencemi se u očních krémů proti otokům a opuchlým očím setkáte nejčastěji. Často ale obsahují i celou řadu dalších přírodních látek na ochranu očního okolí, stimulaci kolagenu (například retinol) a složky s liftingovým účinkem.

Na otoky pomáhá také mikro masáž očního okolí pomocí konečků prstů. Spojte ji alespoň s večerním s nanášením séra nebo krému na váčky pod očima. Těchto pár minut navíc podpoří jeho vstřebávání i účinky.

Ranní masáž proti otokům pod očima

Vezměte odstraňování nahromaděné tekutiny doslova do vlastních rukou. Právě ta oteklé oči ráno způsobuje. Masážní válečky na obličej jsou k tomu jako stvořené. Můžete s nimi provádět velmi příjemnou, a přitom účinnou masáž na zlepšení průtoku krve a lymfy, což vede ke zmírnění otoků.

Na váčky pod očima je ideální ten menší ze dvou válečků. A když svůj roller necháte přes noc v lednici, bude navíc působit chladivý účinek, který přináší potřebnou úlevu. Anebo váleček v průběhu masáže namáčejte ve vodě s kostkami ledu.

Odpočinek pro opuchlá oční víčka

Vždy se vyplatí mít doma také masku na oteklé oči po probuzení. Anebo v situaci, kdy chcete docílit perfektně odpočatého vzhledu před důležitou událostí.

  • Použití masky je velmi jednoduché – sejměte fólii, přiložte masku pod jedno i druhé oteklé víčko (popř. jinam podle typu masky) a nechte působit účinné látky.
  • Na opuchlá oční víčka pomůžou i gelové polštářky na oči, které fungují na principu působení chladu a zklidnění napuchlosti.

Nezapomeňte, že dobrý spánek, vyvážená strava a pitný režim jsou základ. Ale pokud se otoky a váčky přesto objeví, buďte připravena. Teď už víte, co na opuchlé oči zabere!

celý text skrýt text