Květinové vody

Osvěžte se voňavou květinovou vodou

Poznejte sílu květin na vlastní pleti a využijte všech cenných látek, které nám příroda nabízí. Květinové a květové vody přináší okamžitý pocit osvěžení a zklidnění pokožky, která bude navíc příjemně provoněná a hravě vás zbaví stresu, únavy či akné. Jejich hydratační a regenerační účinky si můžete užívat ráno i večer během čištění pleti nebo jako osvěžení na cestách, protože skvěle padnou do každého batohu i kabelky.

Květinové vody vs květové vody (hydroláty)

  • Květová voda vzniká jako vedlejší produkt při parní destilaci esenciálních olejů. Během destilace dochází k uvolňování éterických olejů, tedy látek rozpustných v tucích a látek rozpustných ve vodě neboli hydrolátů. Hydroláty jsou mnohem jemnější než éterické oleje a neředěné se mohou aplikovat přímo na pokožku. Květová voda obsahuje 100 % přírodních výtažků, jedná se tedy o čistý hydrolát.
  • Pro zlepšení konzervačních vlastností se do hydrolátu občas přidává malé množství alkoholu, v takovém případě mluvíme o květinové vodě.

Náš tip: Květinové i květové vody skladujte v lednici, abyste prodloužili jejich životnost, krásnou vůni i blahodárné účinky.

Účinky hydrolátů a květinových vod na pleť a vlasy

Květová a květinová voda mají mnoho úžasných účinků, a to nejen na naši pleť. Jejich aromaterapeutickou sílu lze využít při potížích se spánkem, pro zklidnění ve stresu nebo pro povzbuzení během dne. Jsou také skvělým pomocníkem pro snadné rozčesávání vlasů nebo k hydrataci suchých konečků a vlasů bez života. Stačí si jen vybrat tu pravou bylinku.

  • Levandulová voda jemně pečuje o všechny typy pleti, včetně zralé, problematické i citlivé. Účinně zklidňuje podráždění a zmírňuje projevy akné i ekzémů, navozuje totiž pleti přirozené pH a zbavuje ji mazu, nečistot i mikroflóry. Její uklidňující aroma navíc přináší příjemný pocit a podporuje klidný spánek. Levandulovou vodu doporučujeme také k provonění vlasů během dne.
  • Růžová voda je vhodná pro suchou, citlivou i zralou pleť, kterým navrací svěžest a vitalitu, pokožku totiž účinně hydratuje a harmonizuje. Můžete ji využít jako pleťové tonikum k čištění pleti, k regeneraci pokožky hlavy a vlasů či jako obklad pro zklidnění podrážděné pleti. Její nezaměnitelné aroma působí proti stresu. Náš tip: Trochu růžové vody můžete také v dlani smíchat se svým oblíbeným pleťovým krémem pro extra osvěžení.
  • Heřmánková voda zmírňuje otoky, svědění a podráždění pleti a napomáhá její regeneraci. Je skvělým pomocníkem při odličování a čištění pokožky. Její aroma ulevuje při migrénách a zvýšenému stresu.

Levandulová voda na akné, chrpová voda na mastnou pleť, zklidňující rozmarýnová voda či květinová voda pro miminka – na Notinu najdete kvalitní hydroláty i květinové vody, které se hodí ke každodenní péči o pleť a díky svým aromaterapeutickým účinkům i k povzbuzení mysli. Vyberte si tu svou!

celý text skrýt text