Konturovací paletky

Nejprodávanější

Objevte kouzlo konturování obličeje a užijte si dokonalý make-up jako filmová hvězda!

Stačí vám k tomu ta správná konturovací paletka, pár štětců na líčení a trochu zručnosti.

Co je konturování obličeje?

Konturování obličeje je oblíbená technika líčení, při které skryjete nedostatky, zvýrazníte kontury obličeje a dodáte pleti svěží nádech. Pořiďte si paletku s bronzerem, rozjasňovačem a tvářenkou a užijte si hru světla a stínu.

Jak správně konturovat?

Nejdříve si naznačte kontury obličeje, které chcete zvýraznit. Poté zlehka přidávejte barevný stín z paletky.

  • Tmavý bronzer aplikujte na místa, která chcete opticky zmenšit nebo upozadit. Obvykle se nanáší pod lícní kosti, k linii vlasů, na spánky a boky nosu. Snadno s ním můžete zeštíhlit obličej. Použijte asi o dva odstíny tmavší stín, než je vaše pleť a docílíte tak přirozeného vzhledu.
  • Světlejší stíny než je vaše pleť použijte na místa, která by měla z obličeje vystoupit. Nejčastěji se jedná o bradu, oblast pod očima nebo mezi obočím.
  • Rozjasňovač vám dodá šmrnc, se kterým bude vaše pleť vypadat mnohem zdravěji. Pro co nejlepší nanesení využijte plochý štětec na rozjasňovač a jemně s ním přejeďte přes lícní kosti.
  • Tvářenka se postará o zdravý nádech pleti a podtrhne celý look jemným zrůžověním. Tvářenku nanášejte na takzvaná jablíčka jemným poprášením štětcem.

Podrobnější návod najdete v našem článku Kontrování obličeje.

Vyzkoušejte konturovací paletky NYX Professional Makeup, L´Oréal Paris nebo Makeup Revolution, nezapomeňte na fixační sprej na make-up a těšte se z dokonalého vzhledu celý den!