Přejít na hlavní obsah
Glyvenol Glyvenol 400mg měkké tobolky pro podporu krevního oběhu a kognitivních funkcí
Glyvenol Glyvenol 400mg měkké tobolky pro podporu krevního oběhu a kognitivních funkcí
Formaměkké tobolky
Cesta podáník vnitřnímu užití
Režim výdejeregistrovaný léčivý přípravek
SÚKL kód0216232
Farmakoterapeutická skupinaBioflavonidy

Glyvenol se používá u dospělých a dospívajících k léčbě onemocnění žilního krevního oběhu, jako je pocit únavy, napětí a tíže v nohou, otoky a bolesti způsobené dlouhodobým stáním nebo sezením. Obtíže obvykle vznikají postupně a postihují obě dolní končetiny současně (jednostranný, rychle vzniklý otok doprovázený bolestivostí může značit přítomnost závažnějšího postižení, proto prosím v takovém případě konzultujte postup s lékařem nebo lékárníkem).

Glyvenol snižuje prostupnost kapilár (nejmenších krevních cév), a tím zmenšuje otoky a zároveň doprovodné příznaky, jako je pocit bolestivých, unavených a těžkých nohou, křeče atd. Působí na řadu látek, které hrají důležitou úlohu při zánětu a bolesti. Glyvenol tak ovlivňuje chorobné procesy v kapilárním řečišti, v žilách a okolní tkáni.

Dále se používá u varikózního syndromu (žilní městky) a hemoroidů (řitních žilních městků).

U hemoroidů Glyvenol zmenší otok v okolí konečníku a uleví od obtíží, jako jsou bolesti, svědění a mokvání. Další postup s ošetřujícím lékařem konzultujte v případě krvácení z konečníku, které může rovněž patřit k příznakům hemoroidů, ale může doprovázet i jiná (závažnější) onemocnění.

Na doporučení lékaře lze přípravek použít jako pomocnou léčbu při zánětu žil a okolní tkáně a posttrombotickém syndromu (po uzávěru žil vmetkem), před a po sklerotizaci křečových žil (chirurgický zákrok užívaný při léčbě žilních městků).

Složení:

  • Léčivou látkou je tribenosidum 400 mg v jedné tobolce.
  • Pomocnými látkami jsou bezvodý ethanol, glycerol 85%, kanthaxanthin 10% (kukuřičný škrob, kanthaxanthin, čištěný kukuřičný olej, tokoferol alfa, modifikovaný škrob kukuřičného původu), bílý inkoust (šelak, oxid titaničitý, butanol, propylenglykol, isopropylalkohol), želatina

Způsob užití:

  • Dospělí: 1 tobolka 2x denně (ráno a večer).
  • Mladiství: 1 tobolka večer.

Upozornění:

  • Pozorně čtěte příbalový leták.
  • Na doporučení lékaře mohou přípravek ve všech indikacích užívat i děti od 12 let věku.
Ke stažení:

Příbalovou informaci naleznete ZDE

GlyvenolGlyvenol 400mg registrovaný léčivý přípravek měkké tobolky pro podporu krevního oběhu a kognitivních funkcí

60 cps

Toto zboží není momentálně k dispozici | Kód: GLY00001