Fény na vlasy

Fény na vlasy
Parní žehličky na vlasy
Neobsahuje produkty vyhovující filtrům.
Kulmofény
Neobsahuje produkty vyhovující filtrům.
Kulmy na vlasy
Neobsahuje produkty vyhovující filtrům.
Strojky a zastřihovače
Neobsahuje produkty vyhovující filtrům.
Žehlicí kartáče
Neobsahuje produkty vyhovující filtrům.
Elektro doplňky
Neobsahuje produkty vyhovující filtrům.
Difuzéry na vlasy
Neobsahuje produkty vyhovující filtrům.
Máte vybráno
 • Gettin FLUO
Nejprodávanější

Jak vybrat fén na vlasy?

Dopřejte si rychlé vysoušení vlasů bez poškození a perfektní styling s tím nejlepší fénem na vlasy! Každodenní tepelná úprava vlasů může způsobit dehydrataci vlasů a jejich lámání. Investujte proto do kvalitního fénu na vlasy, který bude vyhovovat vašim požadavkům a zároveň se postará o zdraví a krásu vašich vlasů. Pokud vybíráte nový vysoušeč vlasů, věnujte při výběru pozornost jeho typu, výkonu, možnosti regulace teploty a rychlosti foukání i dalším praktickým funkcím. Jak vybrat fén?

Základní rozdělení fénů

Nejdříve se zaměřte na to, jaký typ fénu nejlépe naplní vaše potřeby. Potřebujete malý cestovní fén na vlasy, který v kufru nezabere žádné místo nebo hledáte profi fén na vlasy do svého kadeřnictví?

 • Fén pro domácí použití je klasický fén bez speciálních funkcí pro vlasy nenáročné na úpravu.
 • Cestovní fén je malý fén na vlasy, který pohodlně zabalíte do batohu a využijte ho cestách.
 • Profesionální fén na vlasy je přizpůsobený každodennímu dlouhému provozu v kadeřnických salonech.
 • Kulmofén je fén s kartáčem, který během vysoušení vlasy rozčeše a elegantně uhladí.
 • Fén na vlasy s difuzérem je vhodný pro úpravu vlnitých a kudrnatých vlasů.
 • Fén na vlasy s ionizátorem chrání vlasy proti přesušování a poškození během tepelné úpravy. Ionizační fén urychluje vysoušení vlasů, zároveň dodává vlasům lesk a brání jejich poletování.

Výkon fénu

Během výběru nového fénu na vlasy sledujte také výkonnost motoru a spotřebu elektrické energie. Příkon vysoušeče by měl mít minimálně 1 750 W, ideální fén má okolo 2000 W a více. Čím je tato hodnota vyšší, tím vyšší je spotřeba elektrické energie, zároveň se zvyšuje rychlost vysoušení vlasů díky silnějšímu proudu vzduchu. Vlasy tak nevystavíte příliš dlouhé tepelné úpravě, která by je mohla poškodit.

Možnost regulace teploty a proudění vzduchu

U většiny současných fénů můžeme nastavit 1–3 stupně teploty. Regulace teploty je velmi důležitá, protože mokré vlasy jsou velmi křehké a vysoké teploty je mohou polámat. Různé typy vlasů navíc vyžadují jiné teplotní nastavení, proto raději sáhněte po vysoušeči vlasů, který vám umožní teplotu regulovat. Pokud navíc na konci vysoušení vlasů použijete studený vzduch, vlasy se krásně uhladí a budou se zdravě lesknout. Studený vzduch se dá použít i k fixaci účesu.

Během fénování také můžete změnit stupně rychlosti proudění vzduchu, obvykle se jedná o 2–3 různé rychlosti.

Ergonomie

Fénování mokrých vlasů není otázkou pár minut, proto při výběru fénu dbejte i na jeho váhu. Ideální hmotnost je kolem 0,5 kg a méně. Profesionální fén na vlasy naopak může vážit až 2 kg. Ručka fénu by neměla být příliš široká, aby se přístroj dal dobře ovládat jednou rukou. Často bývá opatřena také protiskluzovou vrstvou (potaženou gumou nebo jiným materiálem). Ovládací prvky by neměly být příliš malé ani příliš u sebe.

Příslušenství fénů na vlasy

V balení fénu můžete obdržet také další nástavce a doplňky k tvarování a úpravě vlasů:

Difuzér na vlasy

Difuzér na fén je nástavec, který je vhodný k vysoušení kudrnatých vlasů. Pomáhá zachovat tvar kudrlin nebo je ještě více zvlnit. Jedná se nástavce miskovitého tvaru s plastovými tyčinkami a otvory na vzduch. Difuzér pomáhá rozvádět teplo po celé hlavě rovnoměrně, tím nedochází k poškození kudrlin. Přesto byste jej neměli používat při sušení velmi horkým vzduchem.

Náš tip: Pokud máte přirozeně rovné vlasy, budou po použití difuzéru jen mírně zvlněné. Pokud si přejete vytvořit výraznější vlny, vyzkoušejte raději kulmu.

Jak používat difuzér na vlasy

 • Do mokrých vlasů naneste stylingový přípravek na úpravu kudrnatých vlasů.
 • Nástavec nasaďte na fén a přiložte ke kořínkům vlasů. Zapněte fén na střední teplotu a provádějte krouživé pohyby stejným směrem. Vlasy se začnou namotávat okolo tyčinek.
 • Konečky vlasů sušte až úplně na konec, aby nedošlo k jejich přesušení.

Ondlulační tryska

Ondlulační tryska neboli koncentrátor je nástavec s úzkým předním otvorem, který se opět nasazuje na fén. Využívá se pro tvarování určitých partií vlasů, tedy usměrnění proudu vzduchu tam, kam právě potřebujete. Hodí se pro úpravu účesu přes plochý či kulatý kartáč. Najdete ho jako součást balení většiny fénů.

Jak používat odnulační trysku

 • Na fénu nejdříve nastavte vyšší teplotu a intenzitu vzduchu. Vzduch směřujte přímo na požadovanou partii vlasů.
 • Tryska se vlasů nesmí nikdy dotýkat, může dojít ke spálení vlasů.
 • Pro zafixování vytvořeného tvaru vyfoukejte vlasy studeným vzduchem.

Nástavec na vyrovnání vlasů

Součástí balení fénu může být také nástavec na vyrovnání vlasů, který umožní vlasy vyrovnat přímo během vysoušení. Jeho použití záleží vždy na konkrétním typu narovnávače.

Jak správně vysoušet vlasy?

Nesprávné fénování i další tepelná úprava představují pro vlasy zátěž. Vysoušejte proto vlasy podle správného postupu a zabraňte poškození jejich struktury:

 • Z vlasů jemně vymačkejte vodu ručníkem. Nedrhněte je, mohou se snadno poškodit.
 • Mokré vlasy nerozčesávejte klasickým hřebenem ani kartáčem. K rozčesání použijte pouze hřeben s širokými zuby.
 • Vždy používejte produkty na ochranu vlasů před teplem. Aplikujte je nejdříve do konečků vlasů, které jsou náchylné k přesušení, a následně po celé délce.
 • Vysoušeč vlasů držte ve vzdálenosti aspoň 15 cm.
 • Úplně mokré vlasy začněte vysoušet teplým vzduchem, ke konci fénujte na střední teplotu nebo studeným vzduchem. Pokud použijete příliš horký vzduch, může dojít k rychlému vypaření vody a přesušení vlasů.
 • Pro získání objemu vlasy čechrejte prsty u kořínků, vlasy se také vysuší rychleji a stejnoměrně.
 • K dosažení hladkého vzhledu vlasů můžete na skoro vysušené vlasy použít kulatý kartáč.
 • Fén odložte ve chvíli, kdy jsou vaše vlasy jemné a vláčné. Neměly by být na dotek drsné ani krepaté – tedy přesušené.
 • Další úpravu žehličkou nebo kulmou provádějte vždy až na zcela suchých vlasech.

Vysoušení podle typu vlasů:

 • Pokud máte mastné vlasy, vysoušejte je vždy chladným vzduchem. Teplý vzduch totiž podporuje produkci přebytečného mazu. Fén držte v takové vzdálenosti, aby vzduch neproudil přímo na pokožku hlavy.
 • Pokud jsou vaše vlasy vlnité nebo kudrnaté, mají obvykle hrubší strukturu a tendenci se vysušovat. Použijte fén s difuzérem a vlasy sušte proudem studeného vzduchu v předklonu. Vysušené vlasy již nerozčesávejte, pouze vlny zafixujte přípravky pro podporu vln.
 • Pokud máte jemné zplihlé vlasy, používejte stylingové přípravky pro objem vlasů během fénování. Vlasy jemně rozdělte prsty u kořínků nebo je sušte v předklonu.

Na notino.cz najdete kvalitní fény Rowenta, Babyliss, Philips, Remington a dalších. Vyberte si z naší široké nabídky ten nejlepší fén na vlasy přesně podle vašich potřeb a dopřejte svým vlasům tu nejlepší péči během fénování.