Náhradní hlavice

Filtr
Black Friday
Cenové rozpětí

Tvrdost vláken
Pro koho?
Dárky a akce
Hodnocení
 •   32
 •   5
Nejprodávanější

Elektrické kartáčky na zuby

Užijte si oslnivý úsměv, krásně bílé zuby, zdravé dásně a pocit profesionálně vyčištěných zubů z pohodlí domova! O správnou péči o váš chrup se postarají elektrické zubní kartáčky Philips, Oral B, Curaprox, Foreo a další z naší široké nabídky. Jak vybrat ten nejlepší elektrický kartáček pro vás?

Elektrický zubní kartáček ano či ne?

Pokud si osvojíme správnou techniku čištění zubů pomocí manuálního kartáčku na zuby, jsme schopni vykonat okolo 600 čistících pohybů za minutu. Elektrický kartáček na zuby oproti tomu dokáže asi 8 000 pohybů za minutu a ty nejvýkonnější dosahují až na 40 000 pohybů za minutu.

Speciální technologie elektrických kartáčků dokáže odstraňovat zubní plak, dokonale vyčistit zuby a zároveň je bělit. Speciálně tvarovaná vlákna kartáčku se dostanou i do hůře dostupných oblastí a mezizubních prostor, kam běžné manuální kartáčky nedosáhnou. Mezi další výhody elektrických zubních kartáčků také patří snížená spotřeba zubní pasty. Jsou vhodné také pro osoby s citlivými dásněmi a děti. Dětský elektrický kartáček navíc díky hravým aplikacím v tabletu či telefonu funguje jako skvělý motivátor a vede děti k pravidelné a správné ústní hygieně.

Jak vybrat elektrický zubní kartáček?

Při rozhodování, jaký elektrický kartáček si zvolit je důležité zaměřit se na citlivost vašich zubů či případné závažnější problémy, na techniku čištění a velikost čistící hlavice.

Na trhu jsou v současnosti dva základní typy elektrických zubních kartáčků:

Sonický vs rotační kartáček

Sonický kartáček

 • Pracuje na principu vibrací, které rozechvějí štětiny kartáčku pomocí ultrazvuku.
 • Díky dynamickému proudění tekutiny dochází k čištění špatně dostupných míst.
 • Sonické kartáčky mají obvykle hlavici podlouhlého tvaru, která se mírně kýve do stran.
 • Je šetrnější k zubům a dásním a je doporučován dětem a lidem s citlivými zuby a dalšími dentálními problémy. 

Technika čištění zubů se sonickým kartáčkem

Při čištění zubů jezdíme sonickým kartáčkem po hraně dásní a zubů. Dokonalé vyčištění zubů a odstranění plaku docílíme pohybem kartáčku směrem od dásně dolů.

Rotační a rotačně-oscilační kartáček

 • Funguje na principu půlrotačního pohybu nebo rotace o 360°.
 • Oscilační pohyb odstraňuje odolný zubní plak a snižuje zabarvení zubů.
 • Malá kulatá hlavice obklopí zub ze všech stran a umožní jeho dokonalé vyčištění, dosáhne do těžko přístupných míst.
 • Oscilační kartáčky s 3D technologií vykonávají kromě rotačního pohybu také pohyb pulsační, který účinně narušuje zubní plak.
 • Vysoká intenzita oscilačního kartáčku může lehce narušit dásně a namáhat zubní krčky, proto oscilační kartáčky nedoporučujeme lidem s citlivými dásněmi a zuby.

Technika čištění zubů s rotačním kartáčkem

S rotačně-oscilačním kartáčkem provádíme čištění pouze na zubech, nikoliv na hraně mezi dásní a zubem. Tak můžeme předejít nežádoucímu odhalování krčků a zatěžování dásní. Hlavici kartáčku přikládáme k zubům pod úhlem 45°.

Speciální funkce elektrických zubních kartáčků

 • Senzor tlaku – Vyšší modely kartáčků mají zabudovaný senzor tlaku, který vás upozorní, že na kartáček příliš tlačíte a sám se zpomalí nebo zcela zastaví. Tím pomáhá šetřit vaše dásně a předcházet případnému poškození skloviny.
 • Nastavení intenzity čištění – Funkce vhodná pro začátečníky, která pomáhá osvojit si správnou techniku čištění.
 • Časovač – Elektrický zubní kartáček s funkcí časovače vás po dvou minutách upozorní, že jste dodrželi dentisty doporučenou dobu čištění. Některé modely elektrických kartáčků mají časovač rozložený do 4 intervalů po 30 vteřinách, které vám připomínají přesunout se do další části úst.
 • 3D čištění – Tato technologie vytváří jemné pulzační pohyby, které narušují zubní plak a efektivně napomáhají jeho odstranění. Zároveň zbavují zuby nežádoucí pigmentace.
 • Bluetooth – Některé modely elektrických kartáčků jsou schopné propojit se s chytrým telefonem nebo tabletem pomocí bluetooth a díky speciální aplikaci máte kontrolu nad svým čištěním. Funkce vás například dokáže upozornit na vynechaná místa při čištění. Elektrický kartáček pro děti s funkcí bluetooth navíc pomocí hravé aplikace učí děti správnou techniku ústní hygieny a motivuje k pravidelnému čištění.
 • Indikátor nabíjení – Pomocí indikátoru máte vždy přehled, zda je váš kartáček dostatečně nabitý.

Elektrické kartáčky mají různé počty režimů, pokročilejší typy mohou dokonce nabízet režim pro citlivé zuby, leštění zubů nebo masáž dásní. V rozhodování, jaký kartáček si vybrat vám může pomoci také typ napájení přístroje.

Napájení kartáčku

 • Akumulátorové – Tento typ elektrických kartáčků se dobíjí pomocí nabíječky připojené do sítě jednou za několik týdnů.
 • Bateriové – Tyto kartáčky jsou poháněny klasickými bateriemi, které se po vybití snadno vymění. Bateriovým napájením většinou disponuje elektrický zubní kartáček pro děti nebo základní modely kartáčků.

Náš tip: Pokud rádi cestujete, určitě oceníte praktické pouzdro na cesty, které je také součástí balení některých elektrických kartáčků.

Pro úplné dočištění těžko dostupných mezizubních prostor a protetických náhrad zubů (můstky, korunky a implantáty) můžete elektrický kartáček doplnit také o elektrický mezizubní kartáček.

Najděte ten nejlepší elektrický zubní kartáček na notino.cz a dopřejte svým zubům a dásním péči, jakou si zaslouží. Zvítězil u vás sonický nebo rotační kartáček?