Diptyque Tam Dao parfémovaná voda unisex

1×
Diptyque Tam Dao parfémovaná voda unisex
Diptyque Tam Dao parfémovaná voda unisex
75 ml
3 400

Kód: DIP0653 | Skladem
1
Zásilkovna
pondělí 19. 4. 2021
Osobní odběr
Již zítra neděle 18. 4. 2021

Popis Diptyque Tam Dao
Složení

Parfémovaná voda Diptyque Tam Dao staví do svého centra santalové dřevo a díky tomu je jedním ze zásadních děl současné niche parfumerie.

  • nutnost pro milovníky santalu
  • jemné, relaxační aroma
  • ideální osobní vůně na každý den

Složení vůně
Krémová, sladce dřevitá vůně santalu je v kompozici parfémované vody Tam Dao podpořena svěžím cedrem a zelenějším cypřišem. Zatímco směs koření a palisandru kompozici prohřívá, myrta a růže přidávají bylinný, chladivý tón.

Příběh vůně
Vůni Tam Dao inspirovaly vzpomínky zakladatele značky Diptyque Yvese Coueslanta na Indočínu. Santalová vůně, kterou je oblast prodchnutá, je obzvlášť intenzivní ve vlhčím nočním vzduchu. Tam Dao v sobě skrývá obrazy zalesněných hor, z nichž stoupá pára, karavan slonů, kteří snášejí dřevo santalu dolů do údolí, a obláčků kouře z obětišť v nazdobených chrámech. Tam Dao je jedna z nejpopulárnějších dřevitých vůní a díky věrné podobě s přírodním materiálem se stala referenční santalovou vůní. 

Složení

Tzv. vysoké tóny – rozvinou se hned po aplikaci. Tvoří první dojem a jsou zpravidla velmi intenzivní, odeznívají rychle.
Hlava
myrta, cypřiš, růže
Tzv. střední tóny – Srdce nastupuje po několika minutách, po odeznění hlavy. Vydrží obvykle 2-3 hodiny.
Srdce
santalové dřevo, cedr
Tzv. nízké tóny – poslední a nejdelší fáze parfému. Vydrží asi 4 hodiny, ale může to být i celý den.
Základ
koření, bílé pižmo, ambra, brazilské růžové dřevo
Druh vůně
květinová, dřevitá

O značce Diptyque

Příběh značky diptyque započal v samém srdci Paříže na bulváru Saint-Germain a spojil tři přátelé se stejnou kreativní vášní. Zakladatelé společnosti – Christiane Gautrot, Desmond Knox-Leet a Yves Couesland – se však původně věnovali zcela nesouvisejícím oborům. První jmenovaná byla interiérová designérka, druhý se živil malováním a třetí působil jako divadelní režisér a scénograf.

Trojici svedlo dohromady navrhování látek a tapet pro designové domy Liberty a Sanderson a následné společné otevření vlastního showroomu pro prezentaci svých návrhů. Yves se stal obchodním poradcem; Desmond a Christiane byli uměleckou duší. Krok za rok vybudovali unikátní prostor, ve kterém mimo designových dekorací začali časem nabízet parfémy i bytové vůně. Nedostatek zkušeností v oboru parfémářství vykompenzovali nadšením. A uspěli.

Hned jejich první toaletní voda, nazvaná jednoduše L’eau, si získala okamžitou oblibu zákazníků. Dnes v nabídce diptyque vůní naleznete několik desítek produktů, z nichž mnohé byly vytvořeny ve spolupráci s předními světovými parfémáři jako je Fabrice Pellegrin či Olivia Giacobetti. Diptyque parfémy jsou smyslné a opojné. Zdůrazní váš sex-appeal a poskytnou vám pocit sebejistoty.

Recenze Diptyque Tam Dao1