Náhradní břity

Nejprodávanější

Vše o depilaci a epilaci

Existuje mnoho metod, jak odstranit chloupky účinně a rychle. Některé chloupky odstraní na několik dní a jiné i na dlouhé týdny. Jaké jsou mezi nimi rozdíly a jaký způsob je pro vás ten nelepší?

Depilace nebo epilace?

 • Depilace odstraňuje pouze viditelnou část chloupků bez kořínku. Je bezbolestná, ale méně trvalá.
 • Epilace odstraňuje chloupky i s kořínkem a zanechá pokožku hladší na delší dobu. S výjimkou IPL epilace je ale obvykle trošku bolestivá.

Metody depilace doma

 • Dámské holení žiletkou nebo strojkem je velmi častým způsobem, jak se v pohodlí domova zbavit chloupků. Rychle a snadno. Při depilaci můžete využít jak holicí strojky s břity, tak klasická holítka na jedno nebo více použití nebo elektrické holící strojky. Před holením žiletkami nebo holítky nezapomeňte pokožku a chloupky zjemnit pomocí pěny, oleje či gelu na holení – ten depilaci usnadní a zabrání podráždění. Pro prodloužení doby mezi holeními můžete vyzkoušet zpomalovač růstu chloupků.
 • Depilační krémy snadno a rychle rozetřete a po několika minutách setřete stěrkou i s chloupky. Jsou šetrné k pokožce, a navíc při jejich používání nehrozí poranění. Pokud trpíte na podráždění, využijte extra jemný depilační krémpro citlivou pokožku.

Metody epilace doma

 • Epilace voskem je snadnou metodou odstranění chloupků v pohodlí domova. Voskový pásek stačí v dlaních zahřát, přiložit na pokožku s chloupky a po chvíli strhnout. Podobně postupujte při nanášení samotného vosku, který musí být v tekutém stavu. Tento způsob epilace je rychlý, někdy ale může být trochu bolestivý. To záleží na dané partii a vaší citlivosti.
 • Epilace cukrovou pastou je hitem posledních let. Cukrová epilace se využívá zejména při odstranění chloupků z citlivých partií – je šetrnější a méně bolestivá. Cukrová pasta se nanáší proti směru růstu chloupků, nechává se chvíli působit a ztuhnout a následně se strhne po růstu chloupků.
 • Epilátory jsou strojky na odstranění chloupků s dlouhotrvající výsledky:
  • IPL epilátor představuje bezbolestný způsob odstranění chloupků. Funguje na principu světelných impulzů, které ničí kořínky chloupků. Bezbolestný epilátor zabrání růstu chloupků až na několik týdnů. Svými účinky se tak z domácích metod nejvíce přibližuje trvalé epilaci.
  • Klasický trhací epilátor vytrhne chloupek i s kořínkem. Efekt je dlouhotrvající, epilace ale může bolet. Mnohem pohodlnější je tak investovat do IPL epilátoru. Podle toho, kde se rozhodnete chloupky odstranit, si můžete vybrat epilátor na obličej, nohy nebo podpaží, nebo zvolit jeden epilátor s různými nástavci.

Kdy zvolit depilaci a kdy epilaci?

Nejste si jistá, jestli je pro vaše potřeby lepší epilace nebo depilace? A jakou pomůcku použít? Řiďte se naším jednoduchým návodem:

 • Obličej je nutné depilovat nebo epilovat s ohledem na citlivou pokožku. Pro odstranění chloupků v obličeji využijte například depilační krém na obličej nebo epilátor na obličej.
 • Epilaci a depilaci nohou můžete provádět takřka bez omezení. Velmi oblíbené je klasické dámské holení. Pokožka na nohou je ale obvykle méně citlivá, proto můžete sáhnout i po klasickém epilátoru nebo epilačním vosku, který má dlouhodobější výsledky než holení.
 • K depilaci intimních partií můžete použít kvalitním dámský holicí strojek. Nejlepších výsledků bez bolesti dosáhnete IPL epilátorem na intimní partie.
 • Podpaží je velmi citlivá část těla, proto doporučujeme upřednostnit jemnější depilaci podpaží. Sáhněte buď po depilačním krému nebo dobře tvarovaném holicím strojku. A nezapomeňte použít pěnu na holení.
 • Ruce můžou trpět na podráždění v důsledku holení a dorůstající chloupky jsou na nich hodně na očích. Zvolte proto dlouhodobější metodu, která je zároveň šetrná: IPL epilaci nebo epilaci cukrovou pastou.

Teď už víte, jak správně odstranit chloupky. Vyberte si to nejlepší pro domácí epilaci a depilaci a užijte si dokonale hladkou pokožku bez chloupků!