Přejít na hlavní obsah

Chanel

Chanel

Zakladatelka značky Chanel, přezdívaná královna módy, Gabrielle Bonheur Chanel se narodila v roce 1883 v západofrancouzském městečku Saumur. Módní svět však dobyla až z Paříže, a to svým progresivním návrhem kostýmu s nohavicemi a sukní.

Coco Chanel začínala jako barová zpěvačka, kde získala i svoji přezdívku. Už v roce 1912 ale otevřela svůj první módní salón a brzy se vypracovala na uznávanou návrhářku. V polovině 20. století udávala trendy haute couture a značku Chanel nosily osobnosti jako Jacqueline Kennedy nebo Grace Kelly.

Netrvalo dlouho a G. B. Chanel rozšířila svůj zájem také na oblast kosmetiky a parfémářství. Vůbec první Chanel parfém byl na trh uveden již v roce 1921 a jednalo se o legendární Chanel N° 5, který je dodnes jednou z nejslavnějších a nejprodávanějších vůní vůbec. Kultovními však už dnes můžeme bez obav nazvat také vůně Chanel Chance, Chanel Coco MademoiselleChanel Allure Homme Sport nebo Chanel Gabrielle.

celý text skrýt text

"Parfém je neviditelný, ale nezbytný a nenahraditelný módní doplněk. Avizuje, že žena přichází, a připomíná ji, když už odešla.Coco Chanel