O značce Calvin Klein

Značku založil v roce 1968 Calvin Klein se svým obchodním partnerem Barry Schwartzem. V 80. letech povýšil Calvin Klein obyčejné džíny na designový doplněk každého šatníku, když začal vyšívat své jméno na zadní kapsu kalhot.

Čisté linie a jednoduchý styl značky Calvin Klein jsou pověstné. Totéž platí i pro parfémy Calvin Klein, které se staly ikonickými nejen pro své nezaměnitelné vonné kompozice, ale i pro dokonalý design. První vůně vznikaly na konci 70. let a pro mnohé dodnes zachycují ducha toho desetiletí, ve kterém byly vydány.

Počátkem let 90. byly na trh uvedeny revoluční vůně Clavin Klein Obsession a Eternity, které se staly legendami a definitivně tak potvrdily místo Calvina Kleina ve světě parfémů. Vůně Calvin Klein vznikají ve spolupráci s předními parfémáři celého světa a pod záštitou jedné z největších vedoucích kosmetických společností Coty.

celý text skrýt text

Když se řekne Calvin Klein…

…co se vám vybaví? Kabelka Calvin Klein? Spodní prádlo Calvin Klein? Nebo ikonická vůně Calvin Klein Euphoria? Vše je správně.

Značka Calvin Klein zahrnuje široké portfolio produktů a možná že i váš šatník, botník nebo kosmetickou poličku zdobí několik kousků. Calvin Klein je globální lifestylová značka, která ztělesňuje hodnoty jako odvaha a progresivní ideály. Promítají se do svůdné, často minimalistické estetiky módy, kterou světu nabízí. Značka Calvin Klein je napříč portfoliem za všech okolností nadčasová a moderní, klasická i provokativní. Ničím z toho by však nebyla, pokud by se 19. listopadu 1942 nenarodil v americkém Bronxu Calvin Klein.

Návrhář Calvin Klein, než jej svět poznal

Kromě vlastního talentu a úsilí vděčí módní návrhář, a potažmo značka Calvin Klein, za svůj úspěch do jisté míry svým rodičům. Calvinův otec vlastnil obchod s potravinami, zatímco jeho matka mu předala vztah k módě a designu díky svému působení v krejčovství. První umělecké projevy Calvina měly podobu módních náčrtů už v době dospívání. Svůj talent dále rozvíjel na střední škole se zaměřením na umění a design a potvrdil jej v roce 1963 absolvováním Státní univerzity v New Yorku.

Jak rostla značka Calvin Klein

Následujících 5 let poté sbíral Calvin Klein zkušenosti, než začal s vlastním podnikáním. Rok 1968 se tak ve světě módy stal tím, kdy Calvin Klein se svým společníkem Barry Schwarzem založili vlastní společnost. Jako první proslavily značku obleky a kabáty, ale velice brzy se stala populární také sportovní kolekce oblečení Calvin Klein.

Oblečení Calvin Klein od A do Zet

Velké úspěchy slavil Calvin Klein od počátku 70. let a pod značkou Calvin Klein bylo možné v průběhu let pořídit stále více módních kousků, včetně doplňků. Dámské boty Calvin Klein, kabelky nebo kozačky Calvin Klein se tak rychle stály žádaným zbožím, protože zákaznice je mohly perfektně sladit s minimalistickým stylem značky. Expanze pokračovala i v 80. letech. Úspěch tak začalo slavit nejen spodní prádlo s výšivkou CK, ale i parfém Calvin Klein se pro čím dál více zákazníků stal nepostradatelným módním doplňkem.

Calvin Klein pro každého, každý den

Calvin Klein představuje zastřešující brand pro další své podznačky. Clavin Klein Underewar zahrnuje spodní prádlo, které vsází ve svých produktech i kampaních na prvky provokace a současně špičkovou kvalitu. Dokonalé pohodlí tak nabízí nejen boxerky Calvin Klein ale i dámské spodní prádlo. Značka Calvin Klein Jeans je neformálním výrazem tohoto brandu. Společným jmenovatelem Calvin Klein Jeans je džínovina a módní kousky této kolekce se vyznačují především propracováním a unikátností svých detailů. Nechybí ani Calvin Klein Performance pro aktivní ženy a muže, dále plavky, obuv a oblečení pro děti.

Parfémy Calvin Klein

Ze světa módy do světa vůní vede jen krátká cesta, proto už dlouhou řadu let vznikají vůně Calvin Klein, které miluje celý svět. Špičková kvalita a spolupráce s řadou parfémářů se značce bohatě vyplatila a vlastnit Calvin Klein parfém se rychle stal stalo touhou mnoha mužů a žen.

Dámské parfémy Calvin Klein

Vůně Calvin Klein pro ženy uchvacují smysly již od 80. let. Právě v této době si získala velkou pozornost kořenitá orientální Calvin Klein Obsesssion. O tom, že Calvin Klein dámské parfémy opravdu umí přesvědčuje značka CK do dnešních dní. Dámská vůně CK Eternity se dočkala hned několika verzí – Calvin Klein Eternity Air, Flame, Intense či Moment a snad není žena, kterou by nepotěšila dárková sada Calvin Klein Eternity.

Nejen pro svou omamnou vůni s dlouhou výdrží, ale i pro svůj nepřehlédnutelný flakon, nedají ženy dopustit od roku 2005 na vůni Calvin Klein Euphoria. I ta má své následovnice v podobě parfémované vody CK Deep Euphoria. Obě vůně – Euphoria i Deep Euphoria doplňují také odlehčenější verze v podobě toaletní vody Calvin Klein Euphoria, které jsou ideální pro denní nošení.

Calvin Klein Beauty i Sheer Beauty jsou oslavou ženské krásy. Toaletní voda CK One Shock a IN2U si zamilovaly ženy, které jsou nespoutané a nechávají se unášet životem.

Pánské parfémy Calvin Klein

Parfém pro muže Calvin Klein je jistotou elegance, nadčasovosti a perfektní volba každého moderního muže. Stejně jako dámská vůně CK Obsession, tak i pánská parfémovaná voda Calvin Klein Obsession neztrácí od 80. let nic ze své jiskry a je stálicí mnoha mužů – podobně jako například CK Eternity.

Právě tato toaletní voda – Calvin Klein Eternity se stala ikonou mezi pánskými parfémy CK. Eternity for Men je původní verzí a na jejím základě vznikly CK Eternity Air for Men, Flame for Men, parfémovaná voda Eternity a nejen věrné fanoušky této vůně nadchne dárková sada Calvin Klein Eternity. Obrovský úspěch, který sklízí dámská vůně Euphoria, přimělo tvůrce také ke vzniku toaletní vody Euphoria Men a spolu tak vytváří svůdné duo.

Toaletní voda CK One je pro muže synonymem svěžesti, kterou najdou v pánské vůni CK One Shock nebo například CK Free. Čím se však vůně CK One proslavily nejvíce, jsou jejich unisex toaletní vody, které pod značkou Calvin Klein způsobily v 90. letech malou revoluci.

Unisex parfémy Calvin Klein

Ve světě toaletních vod Calvin Klein přestala existovat hranice mezi dámskými a pánskými vůněmi a toaletní voda CK One je jejich vlajkovou lodí. Aby pokryla širokou škálu preferencí, vznikly i další unisex parfémy Calvin Klein. CK One Gold nebo Platinum ocení milovníci vzácných kousků a CK One Summer je dokonalým ztělesněním nespoutaného léta napříč celého portfolia dámských i pánských vůní Calvin Klein. Objevte kompletní paletu vůní CK.

celý text skrýt text