Byredo Oud Immorteltělový krém unisex

1×
Byredo Oud Immortel tělový krém unisex 200 ml
Byredo Oud Immortel tělový krém unisex 200 ml
200 ml

Kód: BYR0614 | Toto zboží není momentálně k dispozici
  • Popis parfému
  • O značce
  • Recenze

Popis parfému Byredo Oud Immortel

Oud Immortel je dřevitá chyprová vůně pro ženy a muže z portfolia švédské značky nikových (niche) parfémů Byredo. Byredo staví své vynikající renomé především na důrazu na kvalitu. Všechny produkty jsou vyráběné ve Švédsku a zrozené z nesmírné kreativity zakladatele značky Bena Gorhama, bývalého profesionálního basketbalisty, již od mládí přímo posedlého mocí vůní. Jako všechny vůně značky Byredo, také parfémovaná voda Oud Immortel nese znaky unikátního přístupu Bena Gorhama k vytváření parfémů, především jednoduchost dávající vyniknout pečlivě vybraným, nepříliš početným vonným notám.

Dřevo stromu aquilárie, nazývané orlí dřevo, agarové dřevo, oud, aoud či (v arabštině) oudh, je úchvatná surovina s pryskyřičnatým aroma, nejdražší dřevo na světě, které se po staletí využívá pro výrobu kadidla a (zejména arabských) parfémů. S touto skutečně královskou ingrediencí, označovanou někdy také jako „tekuté zlato“ nebo „dřevo bohů“, pracuje značka Byredo ve vůní Oud Immortel zcela netradičním způsobem. Zasazuje kouřový, zemitý oudový akord tak trochu do pozadí a dominanci přenechává originální notě limoncella, aromatického citrusově-ovocného italského digestivu.

V Oud Immortel se kouř a mystérium pojí se sladkostí a hřejivostí, a tak vzniká poutavě paradoxní vůně, současně přátelská a tajemná. Pačuli a papyrus společně dodávají dřevité stránce parfémované vody Byredo Oud Immortel kouřový aspekt, tabákové listy a mechové tóny doplňují hloubku a komplexitu a kadidlo s růžovým dřevem elegantní, ambrovou siláž. Výsledkem je naprosto neobyčejná, komplexní a nebývale poutavá vůně, další z řady mistrovských děl, kterými si značky Byredo zajišťuje trvalou pozornost i těch nejnáročnějších parfumérských znalců.

Vonná kompozice parfémované vody Byredo Oud Immortel se v hlavě otevírá akordy kardamomu, kadidla a limoncella. V srdci zavoní pačuli, dřevo oud, papyrus a růžové dřevo a základ sestává z tónů mechu a tabáku. Celkové aroma, propojující dřevité, citrusové a oudové stránky s balzámovými a hřejivě kořenitými aspekty, je komplexní, elegantní, překvapivě příjemné, přirozené a přitom intenzivní a především až omračujícím způsobem nádherné, překvapivé a unikátní.

Vůně značky Byredo jsou navržené tak, aby vyhovovaly náročnému vkusu milovníků nikových parfémů. Parfémovaná voda Oud Immortel není výjimkou. Vyzkoušet by ji měl každý znalec vůní, který u parfémů oceňuje kromě špičkové kvality také unikátní přístup. Osloví také všechny ženy a muže, kteří mají rádi originální dřevité chyprové vůně s výraznou citrusovou stránkou a tak poutavými akordy, jako je zde bezesporu ten oudový. Svému nositeli poskytne Byredo Oud Immortel, vůně vhodná na denní i večerní nošení, přepychový pocit naprosté výjimečnosti a spolehlivě upoutá obdivnou pozornost okolí. Nejlépe vynikne v podzimních měsících, ale vychutnávat si neobyčejnou vůni této mistrovské parfémované vody můžete kdykoli po celý rok.

Vyzkoušejte parfémovanou vodu od luxusní značky, která ve svých vonných výtvorech nese unikátní kreativitu svého nesmírně zajímavého zakladatele s francouzsko-kanadskými a indickými kořeny a zamilujte se do vůně stejně výjimečné, jako je působivá nápaditost Bena Gorhama.

Byredo Oud Immortel – elegantní, přívětivá i záhadná dřevitá chyprová vůně, s limoncellem a dřevem oudem v hlavních rolích.

O značce Byredo

Byredo je švédská značka osobitých niche parfémů, za jejichž vznikem stojí bývalý basketbalový hráč a vystudovaný výtvarník Ben Gorham. Tento mnohostranně talentovaný muž objevil svoji vášeň k vůním již během svého dospívání. Založit svoji vlastní značku niche parfémů se rozhodnul v roce 2006, kdy ve svých 31 letech začal spolupracovat s předními světovými parfuméry.

 

Parfémy Byredo jsou inspirované jsou nejen Gorhamovými zážitky a vzpomínkami na dětství, ale také jeho indickými předky z matčiny strany. Velkou roli hrála také cesta do rodného města v Indii, kde si oblíbil vůni koření a kadidla. Tyto orientální vůně propojil se severským minimalismem a držíc se motta „méně je někdy více“ odkazuje ke skandinávským kořenům.

Vůně vynikají především svými čistými, jednoduchými kompozicemi, které dokáží perfektně vyzdvihnout jednotlivé ingredience. Byredo parfémy jsou výjimečné stejně jako jejich tvůrce. Zahalte se do moderních minimalistických a zároveň výrazných vůní.

Recenze Byredo Oud Immortel

5.0
1
Zobrazit hodnocení podle vlastností
vzhled flakonu
výdrž vůně
intenzita
celkový dojem