Byredo Mister Marvelous parfémovaná voda pro muže

Byredo Mister Marvelous parfémovaná voda pro muže
Byredo Mister Marvelous parfémovaná voda pro muže
100 ml

Kód: BYR0566 | Toto zboží není momentálně k dispozici

Popis Byredo Mister Marvelous
Složení

Moderní muž, jenž se v celé své složitosti se odráží ve flakonu ikonické vůně. To je parfémovaná voda Byredo Mister Marvelous. Mužná vonná kompozice, která se odpoutává od tradičního pojetí pánské kolínské a boří hranice.

  • svěží vůně s citrusovými tóny
  • pro moderního muže
  • vhodná pro speciální příležitosti i každodenní nošení  

Složení vůně
Mister Marvelous staví svou konstrukci z typicky pánských prvků jako je levandule a cedr. K nim pak připojuje jemné neroli a zelený, orosený bambus a podvrhuje tak tradiční představu o vůni pro muže. Kompozice je svěží díky oleji z citrusových listů a vložená do elegantního rámce dřev a ambry.

Příběh vůně
Parfémovaná voda Mister Marvelous vyzdvihuje osobnost světoznámého vlasového stylisty Christiaana Houtenbose. Tento kadeřnický mistr se proslavil střihem zvaným „bob“ nebo účesy pro přehlídky neméně proslulé módní návrhářky Rei Kawakubo, kdy neobvykle zpracoval klasický cop. Název vůně je pak určitou historickou slovní hříčkou, odkazující k tomu, jak francouzští porevoluční dandyové nazývali své stejně výjimečné dámy („Les Merveilleuses“, tedy „úžasné“, anglicky „marvelous“).  

Složení

Tzv. vysoké tóny – rozvinou se hned po aplikaci. Tvoří první dojem a jsou zpravidla velmi intenzivní, odeznívají rychle.
Hlava
neroli, list pomerančovníku
Tzv. střední tóny – Srdce nastupuje po několika minutách, po odeznění hlavy. Vydrží obvykle 2-3 hodiny.
Srdce
bambus
Tzv. nízké tóny – poslední a nejdelší fáze parfému. Vydrží asi 4 hodiny, ale může to být i celý den.
Základ
cedr, ambra
Druh vůně
aromatická, dřevitá

O značce Byredo

Byredo je švédská značka osobitých niche parfémů, za jejichž vznikem stojí bývalý basketbalový hráč a vystudovaný výtvarník Ben Gorham. Tento mnohostranně talentovaný muž objevil svoji vášeň k vůním již během svého dospívání. Založit svoji vlastní značku niche parfémů se rozhodnul v roce 2006, kdy ve svých 31 letech začal spolupracovat s předními světovými parfuméry.

Parfémy Byredo jsou inspirované jsou nejen Gorhamovými zážitky a vzpomínkami na dětství, ale také jeho indickými předky z matčiny strany. Velkou roli hrála také cesta do rodného města v Indii, kde si oblíbil vůni koření a kadidla. Tyto orientální vůně propojil se severským minimalismem a držíc se motta „méně je někdy více“ odkazuje ke skandinávským kořenům.

Vůně vynikají především svými čistými, jednoduchými kompozicemi, které dokáží perfektně vyzdvihnout jednotlivé ingredience. Byredo parfémy jsou výjimečné stejně jako jejich tvůrce. Zahalte se do moderních minimalistických a zároveň výrazných vůní.

Recenze Byredo Mister Marvelous