ByredoGypsy Water parfémovaná voda unisex

8×
Byredo Gypsy Water parfémovaná voda unisex
Byredo Gypsy Water parfémovaná voda unisex
100 ml

Kód: BYR0537 | Toto zboží není momentálně k dispozici

Popis Byredo Gypsy Water
Složení

Aroma svěží zeminy z hlubokých lesů, úcta k tradicím i blízké sepětí s přírodou – to vše je neodmyslitelně spjato s nespoutaným životem původních romských kočovníků. Unisex parfémovaná voda Byredo Gypsy Water v sobě odráží nezávislost a barvitost nomádství. Obklopte se i vy mystickou aurou, která bude vás i vaše okolí neustále překvapovat svou proměnlivostí.

  • jiskřivá aromatická dřevitá vůně pro ni i pro něj
  • unikátní vonná kompozice, které se neustále mění
  • pro všechny, kdo milují dobrodružství

Složení vůně
Vaše smysly nejdříve navnadí delikátní koktejl z citrusů okořeněný jalovcem a čerstvě namletým černým pepřem. Poté se rozvoní aromatické kadidlo prolnuté jehličím a nasládlým kořenem kosatce. Komplexnost a intenzita celé kompozice spočívá na velmi smyslném propojení ambry, vanilky a santalového dřeva.

Příběh vůně
Vůně pro muže i ženy Byredo Gypsy Water z roku 2008 vyzdvihuje jedinečnost romské kultury, její tradice a zvyky i odlišný způsob kočovného života. Odkazuje k jeho nekonečné svobodě a každodenním změnám, které se s ním pojí. Nechte se zas a znovu okouzlit unikátním proměnlivým aroma.

Složení

Tzv. vysoké tóny – rozvinou se hned po aplikaci. Tvoří první dojem a jsou zpravidla velmi intenzivní, odeznívají rychle.
Hlava
pepř, citron, bergamot, jalovec
Tzv. střední tóny – Srdce nastupuje po několika minutách, po odeznění hlavy. Vydrží obvykle 2-3 hodiny.
Srdce
jedle, kořen kosatce, kadidlo
Tzv. nízké tóny – poslední a nejdelší fáze parfému. Vydrží asi 4 hodiny, ale může to být i celý den.
Základ
ambra, vanilka, santalové dřevo
Druh vůně
aromatická, dřevitá

O značce Byredo

Byredo je švédská značka osobitých niche parfémů, za jejichž vznikem stojí bývalý basketbalový hráč a vystudovaný výtvarník Ben Gorham. Tento mnohostranně talentovaný muž objevil svoji vášeň k vůním již během svého dospívání. Založit svoji vlastní značku niche parfémů se rozhodnul v roce 2006, kdy ve svých 31 letech začal spolupracovat s předními světovými parfuméry.

Parfémy Byredo jsou inspirované jsou nejen Gorhamovými zážitky a vzpomínkami na dětství, ale také jeho indickými předky z matčiny strany. Velkou roli hrála také cesta do rodného města v Indii, kde si oblíbil vůni koření a kadidla. Tyto orientální vůně propojil se severským minimalismem a držíc se motta „méně je někdy více“ odkazuje ke skandinávským kořenům.

Vůně vynikají především svými čistými, jednoduchými kompozicemi, které dokáží perfektně vyzdvihnout jednotlivé ingredience. Byredo parfémy jsou výjimečné stejně jako jejich tvůrce. Zahalte se do moderních minimalistických a zároveň výrazných vůní.

Recenze Byredo Gypsy Water8