Byredo Baudelaire parfémovaná voda pro muže

1×
Byredo Baudelaire parfémovaná voda pro muže
Byredo Baudelaire parfémovaná voda pro muže
100 ml

Kód: BYR0543 | Toto zboží není momentálně k dispozici

Popis Byredo Baudelaire
Složení

Provokativní, temná a mnohoznačná. To je parfémovaná voda Byredo Baudelaire, pocta francouzskému básníku Charlesi Baudelairovi. Díky bohaté dávce kůže, kadidla a bylin tvoří čichový obraz jeho poezie. 

  • kořeněná, balzamická vonná kompozice
  • pro muže, který miluje výrazné vůně
  • krásně vyniká v chladnějších dnech

Složení vůně
Vůně Baudelaire se představuje sebevědomě a nekompromisně díky černému pepři, kmínu a jalovci. Kůži a kadidlo rafinovaně doplňuje zelené a opojné aroma hyacintu. Dřevitá kombinace ambry, pačuli a papyru připomíná nostalgickou a tajemnou atmosféru knihoven.

Příběh vůně
Charles Baudelaire, průkopník tzv. „prokletých básníků“ byl známý svou láskou k vůním a exotice dálných krajin. Působil střídavě intelektuálsky, svůdně, svéhlavě a sentimentálně. Jeho jméno nesoucí vůně od značky Byredo odráží nestálou povahu tohoto výjimečného muže ve svých mnohočetných olfaktorických dimenzích.

„…mdlý ostrov, uprostřed vod v svou lenost pohroužený,
rodící stromoví se sladkým ovocem,
a muže siláky, ač štíhlé v těle svém,
a přímé, bezelstné, div vzbuzující ženy…“

(Baudelaire, Květy zla, Exotický parfum, 5 – 8, překlad: Svatopluk Kadlec)

Složení

Tzv. vysoké tóny – rozvinou se hned po aplikaci. Tvoří první dojem a jsou zpravidla velmi intenzivní, odeznívají rychle.
Hlava
jalovcové bobule, pepř, kmín
Tzv. střední tóny – Srdce nastupuje po několika minutách, po odeznění hlavy. Vydrží obvykle 2-3 hodiny.
Srdce
kadidlo, kůže, hyacint
Tzv. nízké tóny – poslední a nejdelší fáze parfému. Vydrží asi 4 hodiny, ale může to být i celý den.
Základ
ambra, pačuli, papyrus
Druh vůně
kožená

O značce Byredo

Byredo je švédská značka osobitých niche parfémů, za jejichž vznikem stojí bývalý basketbalový hráč a vystudovaný výtvarník Ben Gorham. Tento mnohostranně talentovaný muž objevil svoji vášeň k vůním již během svého dospívání. Založit svoji vlastní značku niche parfémů se rozhodnul v roce 2006, kdy ve svých 31 letech začal spolupracovat s předními světovými parfuméry.

Parfémy Byredo jsou inspirované jsou nejen Gorhamovými zážitky a vzpomínkami na dětství, ale také jeho indickými předky z matčiny strany. Velkou roli hrála také cesta do rodného města v Indii, kde si oblíbil vůni koření a kadidla. Tyto orientální vůně propojil se severským minimalismem a držíc se motta „méně je někdy více“ odkazuje ke skandinávským kořenům.

Vůně vynikají především svými čistými, jednoduchými kompozicemi, které dokáží perfektně vyzdvihnout jednotlivé ingredience. Byredo parfémy jsou výjimečné stejně jako jejich tvůrce. Zahalte se do moderních minimalistických a zároveň výrazných vůní.

Recenze Byredo Baudelaire1