Vítejte ve světě HR

únor 2017

Co se vám vybaví, když se řekne HR? Možná hromada administrativy, zpracování docházky nebo pohovory. Oddělení lidských zdrojů má mnoho podob a dnes konkrétně zamíříme do jedné z kanceláří našich business partnerů.

To jsou oni: Hanka, Katka a Miloš: Pracují u nás v Notinu už nějaký ten pátek a jsou většinou prvním kontaktem mezi firmou a potenciálním uchazečem. Původně byli zodpovědní hlavně za recruitment, ale po přechodu na model business partnerů má každý přiděleno své oddělení, kterému se plně věnuje. Co vlastně obnáší jejich práce? Co na ně u pohovoru platí a co by doporučili budoucím kandidátům?
 
Jak jste se dostali k tomuto oboru?
 
H: To je fakt vtipný jako. Když jsem se v 15 rozhodovala, co dál dělat…… ne tak na vysoké škole jsem se rozhodla, že HR by bylo fajn, a tak jsem se přihlásila na stáž do Vodafonu, kde jsem řešila předvýběr kandidátů. Potom jsem se chvíli při studiu věnovala event managementu. Moje první povolání po ukončení studia pak bylo konzultant v personálce, kde jsem dělala HR od A do Z.
 
M: Osudem! :D Přišel jsem do Brna, hledal jsem si práci a poslal jsem si CV do personální agentury. Aktuálně neměli žádnou vhodnou pozici od klientů, ale tím, že jsem měl hodně zkušeností s obchodem a rozuměl jsem IT, tak mi nabídli pozici IT konzultanta přímo v dané personálce. A bylo to.
 
Pamatujete si na váš první pohovor v roli recruitera?
 
K: Pamatuju, to bylo v personální agentuře a byl to skype pohovor s „ajťákem“ z Portugalska. Bylo to šílený, protože ten kandidát seděl doma v obýváku na sedačce, za ním se míhala jeho manželka s dítětem a ještě po sedačce chodila kočka.
 
M: Ne. Pamatuju si akorát na svého prvního obsazeného kandidáta. To byl velice seniorní vývojář ABAP, takže to byl velký úspěch. To bylo dokonce po dvou týdnech od mého nástupu!
 
 
A co pohovor do Notina?
 
H: Pohovor, kdy jsem se hlásila do tehdy ještě notino.cz,  si pamatuju moc dobře. Pátek, pět odpoledne, kavárna v centru Brna a Kačka s Milošem…..a zamítli mě (smích). Až pak po dvou měsících se mi ozvali znovu, jestli bych měla ještě zájem.
 
M: No, pamatuju. Měl jsem zrovna zlomenou ruku. Tenkrát jsem spadl ze skateboardu. Tip jsem dostal od kamarádky, která v Notinu už pracovala. Nabídku jsem bral hned, protože to byla výzva. Bylo to pro mě něco nového. Moje pozice byla vlastně kombinací recruitmentu a HR marketingu a měl jsem možnost stát na začátku přípravy strategie pro nábor IT a employer branding. 
 
Jak vypadá vaše každodenní práce?
 
H: Každý den úplně jinak. Třeba dneska dopoledne - cesta na call centrum, vyřešit přístupy a domluvit si hraní ping pongu s analytikem, už si to slibujeme měsíc! Potom schůzka na cenotvorbu a teď jsem tady s tebou.
 
K: No pobíhám po firmě a kamkoli přijdu, tak po mě každý něco chce – s něčím pomoct nebo vysvětlit a mám spoustu schůzek s trenéry, manažery nebo se svým týmem. Mezi tím, co přijdu do práce a odcházím, tak mám pocit, že uběhlo tak 10 minut a ne 10 hodin (smích).

 

M: Je to jak pilotovat boeing. Člověk řeší souběžně najednou tak dvacet úkolů, dlouhodobých i krátkodobých. Ale je to strašná sranda.

Co vás na práci nejvíc baví?

K: Svoboda a dostatek tvůrčího prostoru. Například loni jsem měla na starosti vánoční večírek pro 300 lidí a teď třeba vytvářím na zákaznické péči systém zaškolování. Protože přecházíme na systém HR business partnerů, zapojuji se i do projektů jako nastavení hodnocení a zpětné vazby.

M: Já se bojím, že to je právě ten fofr, na který pořád nadávám (smích). Je to živé, dynamické, pořád mám i velké kompetence v rámci náboru IT. Je to hodně samostatná role, a právě tady vidím tu reálnou hodnotu. Díky mně tu přibývají lidi, kteří jsou pro firmu nezbytní.

Jaké chyby vídáte u kandidátů na pohovorech?

H: Když neví, do jaké firmy přišli. Často například kandidáti neví, že působíme mimo ČR.  A nemám ráda „leklý ryby“ - myslím tím podání ruky.

M: Určitě se nedá říct, že by mě něco přímo vytáčelo. Jediná věc, která mě mrzí, je, že někteří kandidáti (a není jich moc naštěstí) neví, co chtějí dělat. Je jim to úplně jedno a chodí do práce jen aby nějak pracovali. My se tu snažíme mít lidi, kteří mají směr, vizi a ví, co je na té práci baví.

Co byste doporučili kandidátům, kteří jdou k vám na pohovor?

H: Aby se připravili, ale zároveň aby byli sví. Třeba u specialisty cenotvorby hledáme selský rozum a logiku, což je obecně v Notinu ceněná vlastnost. A hledáme lidi, kteří zapadnou do naší kultury, tzn. jsou proaktivní a dělají práci rádi. Kandidáti navíc na pohovor nemusí chodit v obleku, protože upřednostňujeme neformální atmosféru.

K: Aby si na nic nehráli…protože to stejně poznám (smích). A ať se hlavně nebojí zeptat, když jim něco není jasné.

M: Ať si nacvičí nějaký taneček! (smích) Ne, měli by se připravit, že to bude neformální pohovor. Já tomu raději říkám setkání, protože toho člověka raději vidím takového, jaký je. Co jsem měl pohovory s několika lidmi do marketingu, tak těm bych doporučil, aby uchazeči v životopise nebo průvodním dopise podrobněji rozvedli, co konkrétně na minulých pracovních pozicích vykonávali.

Teď už znáš naše kolegy z HR tak neváhej, prohlédni si volné pozice a potkej se s nimi osobně.