V Notinu to žije v každé roční době

červen 2017

Že je u nás v Notinu dynamický a přátelský kolektiv se dočtete v každém našem inzerátu. Jak to ale vypadá v praxi? To vám můžeme ukázat na našich (nejen) firemních akcích.

Letos už máme za sebou první společný sportovní den, který se mimořádně povedl, a stejně tak vydařenou letní grilovačku u našeho skladu v Rajhradě. Už teď se začínáme těšit na vánoční večírek, který bývá pravidelně v říjnu (kvůli pracovnímu vytížení před Vánocemi), ale o to víc se vždy povede.
 
I naše kolegyně Alča a Míša potvrzují, že vánoční večírek u nich zatím vítězí. „Je to takové nakopnutí do vánoční sezóny. Líbí se mi, že je vždy nějaké určité téma, a že opravdu 99 % lidí se toho drží a obleče se tematicky.“ Míša doplňuje: „Vánoční večírek bývá akce s nejvyšší účastí. Jsem ráda, když se s kolegy můžu potkat i v neformálním prostředí. Když jsem byla nákupčí, měli jsme ‚nákupní‘ teambuilding – laser game a to bylo super. V rámci stávajícího týmu občas zajdeme na nějakou kulturní akci – přednáška, kino, divadlo a potom posedět do centra Brna. Nemáme nic pravidelného, zkoušíme spíše pokaždé něco nového.“

 

Sportu zdar

V květnu proběhl ve sportovním areálu Komárov historicky první sportovní den Notino. Akce se plánovala několik měsíců dopředu ve spolupráci s firmou Multisport, která nám poskytla trenéry, organizační tým a také pomohla sestavit celý program dne (karta Multisport je mimochodem u nás oblíbeným benefitem). Všichni jsme se mohli zúčastnit klasických aktivit jako jsou jóga nebo volejbal, ale pro ty méně konzervativní sportovce byl připraven i sumo ring, lidský fotbálek nebo tzv. kinball. Během celého dne jsme také měli příležitost zastavit se na analýzu těla a zjistit, jak na tom vlastně jsme. Celým den nás navíc hudebně motivoval DJ a po náročných výkonech bylo připraveno zasloužené zdravé občerstvení ve formě salátů a čerstvých baget od Breadway. Závěrečnou částí programu bylo vyhlášení vítězů soutěžních disciplín.
 
Pro Toma z oddělení online marketingu byl sportovní den první firemní akcí a taky velmi úspěšnou (Tomův tým získal trofej za 3.místo v kinballu). „Vďaka teamovým športom (kinball, volejbal) som spoznal ľudí z iných oddelení, s ktorými by som sa inak asi nedal do reči. Určite sa ale teším na grilováčku, dobre jedlo a k tomu pivo, oddych a pokec s kolegami je veľmi dobrá kombinácia.
S týmom si inak chodievame sadnúť na pivko večer, obvykle je to spojene s nejakou oslavou narodenín (v rámci marketingu pracuje veľa ľudí, takže vždy sa nájde niekto, kto oslavuje). Organizujú sa rôzne výlety, napríklad do Viedne na vianočne trhy alebo do Prateru. Bola aj víkendová akcia, kde sa išlo do sklípku ochutnať víno.“
 
Moravské sklípky jsou oblíbenou lokalitou i pro pořádání team buildingových aktivit jednotlivých oddělení. "Je osvěžující s týmem vyjet mimo kanceláře, udělat si čas na strategičtější myšlenky a zakončit den příjemnou ochutnávkou vína." Hodnotí team buildingové výjezdy HR Business partnerka Hanka. 


K létu patří grilovačka

Léto už je na spadnutí, a kromě stěhování do nových prostor máme radost z třetího ročníku grilovačky v Rajhradě. Jak už název napovídá, tato akce je hlavně o dobrém jídle a aktivnější kolegové se mohou zapojit i do lehkých pohybových aktivit. Kromě zaměstnanců na grilovačku pravidelně zveme i partnery a děti kolegů a právě pro děti máme vždy připravené oblíbené hry.  „Díky společným hrám na grilovačce mi přijde, že se líp lidi seznámí napříč odděleními. Taky je fajn, že děti a partneři můžou vidět, kde vlastně jejich máma nebo táta pracují. Nejvíc mě osobně baví organizovat právě program pro děti.“  Říká jedna z organizátorek grilovačky, Kačka. Součástí grilovačky byla také dražba oblíbených reklamních předmětů a výtěžek poputuje na SOS dětské vesničky.

 

Pokud tě zajímá práce v Notinu, mrkni na volné pozice a třeba se na další firemní akci potkáme. :)