Podpořili jsme konferenci Women in Tech

červen 2018

V sobotu 16. 6. jsme podpořili konferenci s hvězdným obsazením ze Silicon Valley. Jejím cílem bylo vytvořit platformu pro ženy, které chtějí uspět v technologiích. Celý den boural zažité předsudky o tom, že toto odvětví je ryze mužské.

 

Obrázek: Vzkaz, který jsme společně s dárkovými taštičkami věnovali účastnicím.

Na jednom podiu se sešly osobnosti, jako například Katja Minitsenska, programová manažerka z Google, která přijela ze Silicon Valley přiblížit její aktuální spolupráci s NASA. Za měsíc se chystá s týmem vědeckých pracovníků navštívit Devon Island. Ostrov, který je svým povrchem nejvíce podobný Marsu. Její přednáška From Belarus to Mars (well almost) byla skvělou motivací pro všechny ženy, které by se rády v budoucnu posunuly blíže svým snům.

Katja, prozradila, co jí nejvíce funguje. Neustále se ptát, zajímat se, vzdělávat se a tvořit si své vlastní příležitosti. Jejími slovy: „Když tě nikdo nepřizve ke cool projektu, pozvi klíčové lidi na oběd a navrhni jim vlastní projekt“.

Obrázek: Devon Island, Mars na Zemi.

Mezi další zajímavé speakerky patřila Daria Hvížďalová z Good AI. Která přiblížila, jak vypadá budoucnost pracovního trhu a jaký vliv na něj bude mít vznik všeobecné umělé inteligence (general AI). Důležitým sdělením bylo: „Neměli bychom se ptát, zda určitá pracovní pozice může být automatizovaná, spíše bychom se měli ptát, kdy bude automatizovaná“. I když to nevypadá, přednáška byla velmi pozitivně laděná. Daria ukazovala, že obecnou umělou inteligenci (general AI) bychom měli vnímat jako nástroj, který může vylepšit naše dovednosti a posunout lidstvo kupředu.

Obrázek: Daria Hvížďalová z GoodAI

Velmi autentický a lidský projev měla také Eva Macias. Vedoucí týmu, který se podílí na vývoji Google Cloud. Prozradila, že i přes své rozsáhlé manažerské zkušenosti, neustále bojuje s tzv. imposter syndromem (pocit, že nic nevím a strach z toho, že ostatní to brzy zjistí). Ujistila však publikum, že většina lidí v top pozicích, které zná, má ten stejný pocit 😊. Zdůraznila však, že právě pokora je to, co ji posouvá kupředu, a i díky ní se neustále rozvíjí a přijímá nové příležitosti.

V kině Scala se sešlo 250 žen a cca 30 nadšených mužů. Za Notino jsme velmi hrdí, že jsme každou účastnici mohli potěšit dárkovým balíčkem s povzbudivým vzkazem. Díky sdílení příběhů úspěšných žen a jejich zapálení pro technologie, můžeme už brzy mít další generaci schopných IT žen, které dokáží vyřešit nejednu klíčovou otázku, která nás posune kupředu.